maar door terugloop van groentewinkels ging de omzet drastisch achteruit, zodat we besloten hadden het pand aldaar te verkopen. Maup en Ab Hand kwamen toen naar het bedrijf in Sint Pancras. We konden de machines her en der verkopen en dat was het einde van onze activiteiten betreffende het wassen en verpakken van aardappelen. Ondertussen hadden we grond gekocht in Broek op Langedijk en we hadden ook al een gebouw aanbesteed. Maar broer Maup besloot zich uit de zaak terug te trekken omdat hij in Wieringerwerf werkte en zich niet meer In het kantoor van Kees Volkers, links en rechts zo betrokken voelde bij het reilen en Siem en Maup, vennoten fa. A. Volkers en zonen, in het midden Aris Volkers, instrumentmaker zeilen van de firma. Hoewel we aan het bouwen waren op het nieuwe terrein besloot hij te stoppen. Hij heeft daarna ander werk gevonden. Dat deed mij beseffen dat ik er alleen voor stond en dat deed me besluiten om de nieuwbouw te verkopen en dat is gebeurd. Firma De Geus in Broek op Langedijk was de koper. Sindsdien ben ik doorgegaan als exporteur en deed de handel thuis met onze dochter Dita. Toen zij trouwde kreeg ik achter het huis van zoon Kees een kantoor van waaruit ik nog steeds aardappelen en groenten exporteer. Er hebben veel chauffeurs bij ons gewerkt die in Sint Pancras woonden zoals Jo de Vries (vanaf 1934 tot 1945), Piet de Vries (zoon van Jo, in totaal meer dan 25 jaar), Ab Hand (ook 25 jaar, ook was hij in- en verkoper), Sam Smit (totaal ongeveer 8 jaar vanaf 1945), Klaas Kieft (ook enige jaren), zoon Kees (vanaf 1969), de tweeling Bouma van de autorijschool, Bram Stelling, Theo Rood, Kees en Ton Goesinne, Frans Hand, Ab van Maarschalkerweerd, Peter Bekker, Jack Wit, Piet Biersteker. Uit het Ooijevaarsnest Willem Klein, uit Bergen Piet van Wonderen, Gerard Modder van de Munnikenweg te Alkmaar en Kees Hoogland uit Akersloot. Het waren allemaal mannen die ervoor gezorgd hebben dat wij konden groeien naar wat het is geweest. Nadat zoon Kees zijn papieren had gehaald voor 122

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 124