auto vanuit Friesland en die heb ik aangehouden. Ik vroeg de chauffeur of hij in Alkmaar bij de firma Met wilde aanbellen om te vragen of de chauffeur, die daar woonde, mij met de kraanwagen wilde ophalen. En dat is gebeurd, want rond 3 uur zag ik heel in de verte een licht aankomen. Dat was wel 20 kilometer voor me uit. Dat was de kraanwagen en die heeft mij naar Alkmaar gebracht. Ik was om 11 uur 's ochtends thuis, door en door verkleumd. Maandagochtend de auto gestart en ja hoor, hij liep direct en ze konden geen probleem vinden. Wij weer met deze wagen naar Beverwijk en na een drukke dag met veel bestelwerk stopte hij er opnieuw mee, 's avonds tussen Uitgeest en Limmen. Firma 'Met' gebeld en die kwam weer met de kraanwagen. Toen hebben ze dinsdag alles goed nagekeken en bleek dat een tussenschotje in de tank was losgeraakt. Dat blokkeerde de toevoer van de benzine. Wat een kleinigheid al niet teweeg kan brengen. In juni kwamen de eerste nieuwe aardappelen weer op de markt. Vanaf de veiling in Broek op Langedijk en Bovenkarspel. In de maanden juni en juli hadden wij niet zoveel te doen. Ik besloot om, in samenwerking met een Groningse handelaar, de nieuwe aardappelen te verkopen op een markt in Groningen. Daar kwamen alle groothandelaren uit de provincie bij elkaar. En met hulp van deze man kon ik daar dus de nieuwe aardappelen verkopen, want in Groningen waren deze nog niet klaar. Ik heb dat een paar jaar gedaan alleen in juni en juli. Ook dat was werk waardoor je vaak slaap te kort kwam. Als je thuiskwam kon je gelijk weer weg. Er was een collega in Drenthe die had in Amerika gezien dat de aardappelen daar gewassen werden en hij kwam met gewassen aardappelen op de markt in Beverwijk. Dat leek ons ook wel wat en vanaf die tijd zijn we begonnen met aardappels wassen. Dankzij de technische knobbel van broer Aris werd een wasmachine in elkaar gezet en zijn wij begonnen in de verlengde Vijzellaan (nu Rozenlaan) met het wassen van Drentse aardappelen. Het gebouw staat er nog steeds (zie volgende pagina). Wij hebben dit enige jaren in de Rozenlaan gedaan maar dat was al 119

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 121