bij. Inmiddels hadden we toen twee wagens en leverden we ook aan fabrieken. Zo was Hoogenstraten Conserven in Alkmaar een vaste klant voor sperziebonen. Ook leverden we aan fabrieken in Hoogeveen, Uithoorn en Beverwijk. In de periode dat de sperziebonen klaar waren, hadden wij het dubbel zo druk en reed ik meerdere keren in de week naar Hoogeveen. Dan was het weer nacht voordat ik thuis was. In die tijd moest ik ook een keer op zaterdag een vracht koolrapen halen in Friesland. Ik ging rond tien uur daarheen. We hadden een handelaar waar we de rapen van kochten. Deze man reed voor me uit naar de boer waar ik moest laden en dat ging via smalle weggetjes. Op een van die weggetjes zag ik opeens dat de linker achterwielen ruim een meter uit de wagen staken met daaraan de steekas. Ik kon alleen met de handrem remmen en kwam tot stilstand voordat de steekas uit de as kwam te vallen. Zodoende bleef de auto rechtop. De man die voor mij reed zag het probleem en kwam terug. Hij regelde een garage (op zaterdag) en dat heeft de hele middag tot in de avond geduurd voordat het gerepareerd was. Daarna moest ik nog laden en het was rond 21.00 uur dat ik kon vertrekken. Dat ging goed tot halverwege de Afsluitdijk. De GMC-motor stopte ermee. Het was ondertussen zeer koud geworden, zo rond 10 graden vorst op die kale Afsluitdijk. En daar stond ik. De motor deed niets meer. Ik heb toen het water uit de radiateur laten lopen want anders was binnen de kortste keren de motor bevroren geweest. Het waaide hard en het was een koud klusje. Er was bijna geen verkeer. Eindelijk kwam er een Voortdurende aanpassing wagenpark, op parkeerterrein A.V.H. Destreelaan

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 120