gemaakt naar Renswoude. Hoe verder we voorbij Amersfoort kwamen, des te meer beschadigde huizen we zagen. Op dat moment realiseerden de gezinnen zich dat ook hun huis er misschien niet meer stond. Onderweg kwamen we eenmaal Duitse troepen tegen, in Scherpenzeel. Daar reed zo'n commandowagentje voorop en ik kan mij herinneren dat een dikke mof naar de kant wees. We moesten aan de kant gaan zodat de colonne erdoor kon. Dat was voor mij de eerste keer dat ik Duitse soldaten zag. Daarna konden we weer verder rijden. We hebben alle gezinnen thuisgebracht. In Renswoude hadden de meeste huizen, waar wij mensen afzetten, schade (kogelgaten etc.). Binnen was de boel overhoop gehaald en hadden de Duitsers meegenomen wat van hun gade was. De evacuees die bij ons thuis waren ingekwartierd, een vader en moeder met twee kleine meisjes, hebben we als laatste thuis gebracht. Zij woonden in een boerderij buiten het dorp. Ook daar was het een puinhoop, maar iedereen was weer blij thuis te zijn. Terwijl ik dit schrijf moet ik ineens denken aan de watersnoodramp. Het is vandaag I 31 januari 2013. En de ramp was precies mb jfr 60 jaar geleden. Daags na SQf de rampdag TlI II een initiatief van enige het rampgebied te gaan :JS - si om te kijken of er nog wat gedaan kan worden. Ik heb Chauffeur G. Modder me toen aangemeld en die maandag in de namiddag kreeg ik een 'metor' op de auto. Ik meen van Balder en samen met ongeveer 10 trailers met schuiten vertrokken we 's avonds richting Dordrecht. De meeste trailers waren van Van Gelder Papierfabriek in Velzen. We hadden opdracht naar Dordrecht te gaan. Toen we daar waren werden we vast wel opgewacht door iemand die wist van onze reis (dachten wij). warm 3Sten n het \e dagen Uiteindelijk wist echter niemand wat we moesten doen. We zijn toen terug gereden richting Rotterdam en op het laatst hebben we de schuiten gelost op een kruising bij Abbenbroek, alwaar we de schuiten vanaf de dijk in het water van de polder konden lossen. Het stond daar geheel onder water en de schuiten gingen direct

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 117