Mijn vader begon als wagenmakertimmerman bij 'Met' in Heerhugowaard. Dat bedrijf zat aan de Middenweg, hoek Stationsweg. Ik weet niet hoe lang hij daar heeft gewerkt, maar van daaruit is hij in de aardappelen en groenten begonnen. De reden dat hij deze overstap heeft gemaakt, komt waarschijnlijk door zijn vader die ook in de groenten zat en met paard en wagen naar Beverwijk ging en zijn handel verkocht aan groenteboeren. Mijn vader begon in Alkmaar groenten te venten met een hondenkar. Dat ging ook niet vanzelf. Hij maakte lange dagen en kwam soms slapend thuis. De hond 'rook zijn stal' en bracht heim feilloos bij z'n huis aan de Benedenweg. Kort iets over mijn opa: hij heeft verschillende beroepen gehad. Hij was onder andere aannemer en heeft voor eigen rekening huizen gebouwd, waaronder het huis achter het Vroneveld. Op het dak staat in de pannen geschreven: 'Hoenderpark'. Dit moet een heel oud huis zijn. Hij heeft ook een huis gebouwd dat hij uiteindelijk niet verkopen kon en heeft dat huis vervolgens afgebroken, zodat hij de onderdelen weer kon gebruiken. Hij heeft ook een radiocentrale gehad. Hij ving de radio op met een radiotoestel en van daaruit werd de radio over het dorp gedistribueerd. Er waren velen die hiervoor contributie betaalden; je had alleen een luidspreker nodig. Mijn btoer Piet verzorgde het onderhoud van de lijnen en speciaal bij storm was er dan veel te doen. Vader handelde later op de markt in Beverwijk en daar in die omgeving had hij heel veel klanten. De handel ging van Broek op Langedijk naar Beverwijk. Dat was een hoop werk. Er moest heel veel overgeladen worden. Vanaf de veiling in Broek oi Langedijk met de schuit naar Alkmaar, overladen in de tram naar Beverwijk en een- E*rl'li&±&i'I'll'. mmÊmmm

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 114