uren SINT PANCRAS - Uit de stal van kinder boerderij Jong Leven kwam dinsdag 25 november rond 07.30 uur een gemekker van jewelste. Wat was nu het geval: Gees- ke, de zwarte dwerggeit, was aan het be vallen! Het uiteindelijke resultaat: twee dwerg geitjes en een dwergbokje, die her en der verspreid lagen in de geitenstal. Geeske, voor wie dit haar eerste bevalling was, was zelf een zogenaamd 'bedrijfsonge val' geweest en nu was haar dit zelf ook overkomen. Een jonge loslopende dwerg- bok, die reeds vroeg geslachtsrijp bleek te zijn. had zijn pleziertje met haar ge had. Het kan dus raar lopen: wederom een 'bedrijfsongeval'. Moeder en kinde ren, die veel onder de rode lamp liggen, maken het goed. Belangstellenden kun nen de kinderboerderij bezoeken aan de AVH Destreelaan 155 in Sint Pancras. Kijk ook eens op www.kbjongleven.nl. Het Kerstspel, voor de eerste keer gecombineerd met een rommelmarkt, werd druk bezocht (meer dan 500 bezoekers). De rommelmarkt, een actie van Aad en Betty Boer, Bas en Rien Staadegaard leverde een aardig centje op en hiermee konden de kosten van het Kerstgebeuren ruimschoots worden gedekt. Klasse en dus voor herhaling vatbaar. ïede tot ?r tot el- ar te le- educa- Besloten wordt voorlopig af te zien van de bouw van een 'ophokhok'. Door het uitbreken van een paar herten rondom Kerst, is de prioriteit komen te liggen op het vervangen van het hekwerk om de kinderboerderij en is men bezig hiervoor geld te reserveren en te verwerven om dit mogelijk te maken. 2009 Dit jaar zijn er weinig schokkende gebeurtenissen geweest en was er geen sprake van grote veranderingen. Wel werd de kinderboerderij verrast met de geboorte van een vierling, 3 geitjes en een bokje. Er is begin gemaakt met het verkrijgen van een 'keurmerk' (Prima voor Elkaar) een landelijk kwaliteitscertificaat voor kinderboerderijen. mm Moeder Geeske en haar kersverse kroost, (foto via Ben Verschuren) ÖÏJÏ jr )xfJr L n/iO£ Dyut'A NtewsiKuw to kinderboer rij Jong Leven

De Klin - Sint Pancras | 2013 | | pagina 101