Vervolgens werd er weer een lied gezongen op de melodie van: 'Prinsessedag' met ondermeer, de tekst: Laat de vlaggen waaien Plooit de wimpels los, Roept: 'de Meester leve!' Over veld en bosch. Meester Van de Vijzel Viert zijn zilvren feest; En St. Pankras viert het Met hemblij van geest. Dan neemt de heer Nuhout van der Veen het woord en daarna de heer S. Kramer, burgemeester van de gemeente Koedijk. Uit handen van de secretaris van de ge meente Koedijk krijgt de jubilaris een zilveren tafelschel met inscriptie aangeboden. Ook de heer Dorsman spreekt een woord en 'wenschte hem geluk met den dag, dien hij mocht beleven'. Vervolgens kwam de heer R. van der Veen, onderwijzer te Hoogwoud, die 7 jaar onder den jubilaris' gewerkt heeft aan bod en zei o.a. 'gij zijt heel, gij zijt niet half, maar ten volle een man uit één stuk. Ontvang dus mijnen dank, mijnen innigen dank.' Hierna nam de jubilaris zelf het woord en na de genodigden toegesproken te hebben richtte hij het woord tot de aanwezige kinderen: 'Lieve kinderen, aan u nog een woordje, gij hebt meester en juffrouw verrast; vooreerst omdat gij zoo lief en flink ons het welkom hebt toegezongen, maar ten tweede, zijt gij allen zoo mooi, zoo recht netjes gekleed, en die prachtige mand met bloemen, dat mooie cadeau, gij hebt er ons recht mede verrast.' De jubilaris eindigde met de woorden: Wij danken u allen hartelijk, en gebruik nu straks een koekje en een dronk wijnen kom dan morgen allen bij meester te gast, dan zullen wij feestvieren.' Dan wordt er een slotlied gezongen en 'Hierna ging de burgemeester met de aan wezigen naar de raadkamer, gebruikte daar een broodje en kop koffie, en ieder ging zijns weegs.' Van 2 uur s' middags tot 11 uur s' avonds was er receptie 'waarop een stroom van menschen.... af- en aanliep'.

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 58