Loonbedrijf Klein Texas Sinds een jaar is loonbedrijf 'Klein Texas' aan de Vronermeerweg ge huisvest. Een mooie woning omringd door prachtige opstallen. Een fami liebedrijf afkomstig van de Gedempte Veert. Wat is de geschiedenis van dit bedrijf? Wat zijn de werkzaamheden van een loonbedrijf? De hoogste tijd om dit Pancrasser bedrijf eens in het winter zonnetje te zetten. Een stukje geschiedenis Jan Meereboer had een loonbedrijf aan de Benedenweg 192. Tegen betaling ver richtte hij diensten voor anderen. De diensten bestonden uit ploegen en eggen en het vervoer van producten als kool, aardappels, mest en stenen. Jan van Horick was werkzaam bij dit bedrijf. In 1947 kon Jan het bedrijf van zijn baas overnemen. Het kostte hem 1.500,- en toen was hij eigenaar van enige wagens, ploegen, eggen, een motorschuit en een paard. Aanvankelijk zette hij het bedrijf op de oude voet voort. Maar de klandizie trok aan dus er kwam meer materieel, wagens, ploegen en paarden. De klanten kregen haast en daaraan moest worden voldaan. Benedenweg 264 - 1948 'Ze roepen de hulp van het loonbedrijf in als ze het zelf te druk hebben/ zei Jan. In het voorjaar willen alle bouwers tegelijk dat hun akkers geploegd en geëgd worden, in de hooitijd moest er bij alle boeren gelijktijdig worden gemaaid, gras geschud en hooi ge perst. Vandaar dat een van zijn trekkers het opschrift droeg: 'Het onmogelijke doen we directwonderen duren iets langer. Toen de verkaveling kwam besloot Jan het wat kalmer aan te gaan doen. De bij hem in het bedrijf werkende Henk Bekker en Kees Groot wilden graag het bedrijf overnemen. De nieuwe eigenaren hadden het loonbe drijf inmiddels omgedoopt tot 'Klein Texas'. Op de boten van Jan van Horick stond de naam Wild West'. Door alle paarden en de diverse werkzaamheden leek het af en toe net het wilde westen. Op de oude schuur hing een bordje met de tekst 'Klein Texas'. 1 en 1 was dus twee 'Klein Texas' was een feit. 19

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 21