Het ontstaan van de volkstuinvereniging West Beverkoog Sint Pancras Opgetekend uit de mond van Ton Mol en Ren Molenaar. In oktober 1972 rijpte bij Jan van Horick en Jan Rood het plan om in Sint Pancras een volks tuinvereniging op te richten. Snel werden er enkele mensen benaderd die in het bestuur wilden plaats nemen, o.a. Kees Biesboer, Louwtje v. Zelm, Willem Bley en Keizer. De oprichting vond plaats bij Otto Gaarman en wel op 27 10 1972. Jan Rood werd tot voorzitter gebombardeerd en Willem Bley werd secretaris/penningmeester. Tevens was Jan van Horick technisch- en geestelijkadviseur. Van Kees Biesboer, die toen nog herenboer was op de Achterweg, kon een stukje land gehuurd worden, groot een half bunder, recht achter het tuinders bedrijf van Theo Bakker. Er waren ongeveer 15 tuinders. Het was de bedoeling daar te blijven. Begin maart werd het complex in gereedheid gebracht er werd geploegd, gefreesd en de grond werd in kavels van 100 m2 uitgezet, tevens werd er een voorlopig huishoudelijk reglement uitgereikt. Er werd flink geoogst het eerste jaar, hoewel er veel kweek inzat. Toen pakten zich echter donkere wolken samen boven de nog prille tuinvereniging. Kees Biesboer verkocht zijn land aan de Wit en die zei ons de huur op; we mochten er nog een jaar zitten. Tevens rukte de industrialisering van de Gemeente Alkmaar op, deze had de grond ook nodig voor haar broodnodige industrieter rein West Beverkoog. Het plan rijpte bij het bestuur, mede geholpen door goede doordram-

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 82