Jaarverslag 2008 Over het algemeen is een jaarverslag heel zakelijk en ik vind, dat dat zo hoort. Deze keer wil ik toch enigszins persoonlijk beginnen. Ik vind het heel prettig dat ik weer in uw midden kan zijn. Dat betekent wel, dat dit jaarverslag iets anders is dan de voorgaande jaren. Normaal is een jaarverslag een overzicht van zaken die je zelf hebt meegemaakt. Nu is het voor een groot deel een verslag van zaken die ik gehoord of gelezen heb. In 2007 hebben wij ons negenhonderdste lid mogen begroeten. We hebben onszelf toen beloofd, dat wij door zouden groeien tot duizend leden in ons jubileumjaar 2010. Ik kan u vertellen, dat we op de goede weg zijn. Vooral De Klin, de huis-aan-huiskrant en ons optreden tijdens de Nazomerfeesten dragen daaraan bij. Onze aandacht is er ook op gericht van de Twuijverhoekers Pancrassers te maken. Het gaat mis schien wat ver om te zeggen, dat iemand pas een Pancrasser is, als hij lid is van de Historische Vereniging maar het lidmaatschap draagt er wel aan bij. De Klin was vorig jaar weer een van de hoogtepunten van ons verenigingsjaar. Hij wordt nog steeds ieder jaar mooier. Ook de huis-aan- huiskrant gaat hoe langer hoe meer in een behoefte voorzien. Een ander hoogtepunt wordt gevormd door de diapresentatie door Siem Wögnum en Anton Bal, vaak met hulp van enkele andere bestuursleden. Ieder jaar zijn de presentatoren bang dat de zaal niet vol raakt en ieder jaar is er een tweede voorstelling nodig wegens grote belangstelling. Misschien zou de zaal zelfs een derde keer wel volraken. Ook van deze voorstellingen neemt de kwaliteit nog steeds toe. Het bestuur is druk bezig na te gaan, hoe dit soort voorstellingen in de toekomst gegarandeerd kunnen worden. Ook een hoogtepunt was de tentoonstelling van kinderboeken van vroeger, verzorgd onder leiding van Charles Barten met een aantal mede werkers, tijdens de Nazomerfeesten. Wij zijn vorig jaar ook bezig geweest met ons project voor de scholen en we zijn begonnen met het praten met Pancrassers die tijdens de politionele acties naar Indonesië moesten gaan. We hebben hierbij de hulp van de historicus Peter Bak. Natuurlijk houden we ons ook bezig met onze toekomst. Onze grootste wens is het opzetten en exploiteren van een historisch museum over ons dorp. Misschien dat hierbij een vorm van samenwerking mogelijk is met de historische verenigingen van Koedijk en Oudorp, omdat de gebieden waarover we onderzoek doen elkaar voor een gedeelte overlappen. Het spreekt voor zichzelf, dat wij aandachtig en kritisch deelnemen aan het accommodatie- onderzoek van de gemeente Langedijk. Ongetwijfeld heb ik zaken vergeten, maar er is één ding, dat ik nooit zal vergeten: Onze vereni ging kan alleen bestaan en functioneren dank zij onze vrijwilligers. Gelukkig hebben wij veel leden die bij verschillende gelegenheden een helpende hand uitsteken. Als ik ze ga noemen vergeet ik er zeker enkelen. Dat zal ik dus niet doen, maar ik wil mijn overzicht afsluiten met een woord van hartelijke dank aan al onze vrijwilligers. Arnold Troostwijk, secretaris 6

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 8