m°uhhoe»e lekker wandelen, sjoelen etc. Maar ook voor een 1 op 1 activiteit met een deelnemer, bijv. voorlezen, een spelletje doen, een rondje op de tandem fietsen, etc. Jarenlang hebben we een actieve groep van 3 vrijwilligers gehad, die eenmaal per week met een aantal deelnemers de tuin onderhielden. Zij maakten de tuin zo mooi, dat er zelfs een jaar de eerste prijs voor grote tuinen van de Nazomerfeesten in de wacht werd gesleept. Op de jaarlijkse vrijmarkt van de Nazomerfeesten in september hebben we altijd met 1 of 2 kramen vol zelf gemaakte produk- ten gestaan en natuurlijk bezochten we ook altijd de markt. Een enkele keer deden we mee aan activiteiten van de Nazomerfeesten. Gedurende de zomermaanden waren er eenmaal per maand uitstapjes in de buurt: lekker fietsen, naar het strand, naar het Geestmerambacht, naar museum Westflinge, de Broekerveiling, een rondvaart in Alkmaar, etc, activiteiten waarbij ook enthousiaste vrijwilligers betrokken waren. Het aantal deelnemers groeide, daarom was het nodig een tijdelijke uitbreiding neer te zetten in de vorm van een contai ner aan de kant van de Reigerlaan voor het kunstwerk aan het gebouw. Begrijpe lijkerwijs hadden de bewoners aan de Rei gerlaan hiertegen bezwaar, maar na onze belofte, dat het echt Lijdelijk zou zijn, is de container geplaatst. Na verloop van tijd werd er door de stichting een loca tie in Heerhugowaard gehuurd, waar een aantal deelnemers konden gaan werken en werd de container weer weggehaald. De inzichten in de wereld van de verstan delijk beperkte mens veranderden. Integratie in het arbeidsproces stond hoog in het vaandel, het was de bedoeling, dat de deelnemer niet meer werd 'beziggehouden', maar dat er arbeids- matig gewerkt werd. Vanaf 1993 zijn we daarom gaan werken met activiteitengroepen: hout- groep, textielgroep, arbeidsgroep, keukengroep, creativiteitengroep, kantoorgroep, tuingroep, rustigaangroep. En voortaan heetten we een dagcentrum i.p.v. een dagverblijf. En de deelne mers werden cliënten genoemd. We kregen een verkoopruimte, waarin de door de clienten op de genoemde activiteitengroepen gemaakte creatieve produkten, zoals kaarten, kaarsen, vogelhuisjes, pannenlappen, enz,enz, werden verkocht. Deze 'winkel' vol met leuke kadootjes trok veel dorpsbewoners aan, evenals de keukengroep met zijn heerlijke appeltaarten, mon- chou-taarten, cakes, koekjes etc. en de kantoorgroep, waar mensen en verenigingen bestelling kwamen plaatsen voor kopieerwerk, drukwerk, versnipperwerk etc. Enkele van onze cliënten gingen zelfstandig aan het werk bij dorpshuis de Geist, zwembad de Bever en kinderboerderij Jong Leven. Het boodschappen doen in het dorp bij de slager, de bakker, de groenteboer en su permarkt bleef wel een onderdeel van de dagelijkse activiteiten. Echter vanaf 2005 namen de cliënten zelf hun lunch mee, waarmee het boodschappen doen werd geminimaliseerd tot een dagelijks bezoekje aan de supermarkt. De wijziging in de werkwijze hield in, dat het bezoeken - 4 ih» S7* ifcm iwr j.-w -jij De Molenhoeve, naambord geschonken door hel dagverblijf 79

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 81