Integratie in het dorp was een belangrijk onderdeel. Behalve het boodschappen doen bij de plaatselijke middenstand, werd er ook op visite gegaan bij zoge naamde koffieadressen: families in het dorp, waar re gelmatig met een groepje koffie werd gedronken. Met mooi weer werd er 's zomers gezwommen in de Bever; 's winters zwommen we iedere week in de Reuring. Ook werd er 's winters geschaatst op de Meent en als er natuurijs was, op de plaatselijke ijsbaan. Lid van de bibliotheek waren we natuurlijk ook. Aan het jaarlijks in de herfstvakantie voor de lagere schooljeugd geor ganiseerde bouwdorp is jarenlang door 1 of 2 groepen cliënten enthousiast meegetimmerd. We deden ook leuke activiteiten, zoals een vossenjacht, samen met enkele lagere scholen en we gingen naar de musicals, die door deze scholen gehouden werden. De carna valsvereniging kwam ieder jaar een carnavalsviering bij ons houden, een geweldig succes. Ook 'prominente' mensen uit Sint Pancras en omgeving traden bij ons Bij het timmerdorp op: Koos Alberts, clown Iggie (dhr. Jan Ignatius van het postkantoor in Broek op Langedijk), Poppentheater Petit (voorheen gevestigd aan de Boven- weg), Geert van Diepen van het Zoldertheater, meidengroep Mams o.l.v. Alette Kamp (voor heen van de Rozenlaan). Geregeld hielden we open dagen waar ook de Pancrasser bevolking welkom was, deze dagen waren altijd druk bezocht. Op het plein voor het dagverblijf hebben we een uitgebreide markt gehouden met spelletjes en verkoopkramen. De opbrengst van deze verkoop was bestemd voor het naambord van de nieuwe Molenhoeve. Tijdens wandelingen met één of meerdere deelnemers werd de kinderboerderij natuurlijk regelmatig bezocht. Een enkele keer werd er wat gegeten en gedronken bij Rust Wat en de Spoorzoeker. Markt op de parkeerplaatsen Veel vrijwilligers, o.a. vanuit het dorp, waren actief op het dagverblijf, waar we heel blij mee waren. Sterker nog, zonder hen hadden bepaalde activiteiten niet plaats kunnen vinden. Zij gingen mee met uitstapjes, hielpen bij open dagen, festiviteiten, enz.enz. Er bestond een contactcommissie, dit was een formatie tussen het bestuur van de stichting en het dagverblijf. In deze commissie zaten o.a. ook dorpsbewoners, zij waren zeer betrokken bij het dagverblijf. Vrijwilligers kwamen wekelijks voor een activiteit met een groepje deelnemers, bijvoorbeeld 78

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 80