Bij de opening van de nieuwe tribune begin jaren '70 knipt burgemeester Kroonenburg het lint dooi en voorzitter Anton v.d. Mey kijkt toe er wel bij. Het assortiment groeide: schrijfmateriaal, kauwgum, leesboekjes ('gelukkig geen sexboekjes' hoorde Simon zijn vader tegen een verkoper zeggen.) In deze tijd heeft Simon ook nog de Wielerronde van Sint Pancras gesponsord, (zie Klin nr. 22), omdat de middenstands vereniging Ons Aller Belang het liet afweten. Kosten f 1500,- wat toen erg veel geld was. Met de jongens van Strijbis op hun motoren voorop werd het een enorm spektakel... Bij de Ronde voor de Jeugd - die liep door de Bovenweg-Meeuwenlaan-Destreelaan en Vinkenlaan - was de winnaar John Vos, de zoon van Ab Vos en Toos Kaandorp en hij reed op een oude damesfiets zonder versnellingen!. Ook werd Vrone gesponsord en kwamen daar een nieuwe tribune en tassen van de Vivo/SVZelm en werd ingehuldigd door Burgemeester Klaas Kroonenburg... Pa van Zelm bleef nog enkele jaren meehelpen en keek over de schouder mee, maar bleef intussen zelf aan de Benedenweg wonen. Simon wordt volwassen en ontmoet op de kermis in Warmenhuizen Ida Boekei. Kennelijk klik te het tussen die twee want ze trouwden in 1960 (gescheiden in 1978). Ze kregen 2 dochters en 1 zoon. In de winkel werd het drukker en ontstond er ruimtegebrek. Uitbreiden was een optie. Maar dan moest Simon elders een woning huren van de Woningbouwvereniging, een grote (groene) schuur laten zetten door Jan Hes en het oude woonhuis platgooien. Dat betekende dat Simon 5 jaar ging huren aan de Meeuwenlaan nr. 39. Later, toen de grootste kosten er uit waren verhuisde Simon naar de Reigerlaan, doch nu in een koophuis. De zaak liep goed. Het assortiment werd groter en dat moetje ook verkopen natuurlijk. Daarbij had Simon al gedacht aan het gemak van de klanten en schaftte winkelwagens aan. Inhoud 80 liter. Dat zegt niks maar voor de oplettende winkelier wel. Simon had al snel door de de karretjes vlug vol waren 66

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 68