Uitstapje met de Rabobank jaren '70. den basisopleiding in Ossendrecht werd het 12 maanden in Breda en later overgeplaatst naar Oldenbroek. Artillerie, dus werken met kanonnen zoals de dikke Berta die wel 30 km. ver kon schieten. Dat gaf een rotherrie en zonder oordoppen. Simon had in het leger korporaal en wellicht sergeant kunnen worden, maar wilde zo snel mogelijk weer naar huis om zijn ouders te helpen. Na zijn diensttijd ging Simon naar Utrecht voor de kruideniersvakschool (op sterk aanraden van vader Jan) en behaalde Simon de benodigde vakdiploma's zoals het tabaksdiploma, waarna je precies wist van welke houtsoort de kistjes voor de sigaren werden gemaakt (sandelhout) en meer belangrijke zaken zonder welke je geen zaken kon doen... Daarna weer naar huis en thuis meewerken. Dat betekende meestal op de transportfiets order ophalen en dan de bestel de boodschappen rondbrengen naar Koedijk, Oudorp, Sint Pancras en Alkmaar. Simon heeft intussen bij zijn vorige werkgevers al het een en ander geleerd en had veel fantasie. Het grote geluk voor hem was dat pa hem verregaand de vrije hand gaf maar wel over zijn schouder mee keek. Er kwamen nieuwe ideeen en dingen. Veel betere aankleding van de etalage en speciale acties in de winkel. Zoals bij het 25 jaar bestaan van de VIVO kon je gratis een foto van je kind laten maken in de winkel, op zoveel gespaarde punten. Dat was erg modern in dit dorp en mede door dit soort acties steeg de omzet binnen een paar jaar van f 800,- naar f 2.500,- in de week! Dat was nog steeds in het pand aan de Benedenweg. De kans kwam toen ze in 1957 de winkel van Niek Doodeman aan de Bovenweg (waar nu de tapijtenhandel/Toko in zitten) konden overnemen. Dat was 25 m2 dus ruim twee maal groter dan het pand aan de Benedenweg. Doodeman ging nl. naar het Noordend in Heerhugowaard. Dat was een idee van papa, maar die wilde wel eerst weten of ik zin had om de winkel voort te zetten, anders bleven we gewoon aan de Benedenweg. Doodeman had een kappersruimte waar eerst Rijn Huibers met Boukje zaten en later Doodeman zelf ook een dameskapsalon begon. De kapperszaak werd nu bij de winkel getrokken en de winkel werd geopend door de burgemeester van Koedijk en.de zaak liep als een trein. Betere lokatie, beter bereikbaar en Pa hielp nog 3 jaar mee. Simon en Ida gingen naast de zaak wonen. Dan komt er een moment waarop je moet kiezen. Of groeien of stoppen. Groeien betekende uitbreiden en het woonhuis platgooien en zelf gaan wonen aan de Meeuwenlaan (voor 5 jaar 64

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 66