De vijf boringen zijn uitgevoerd met een gewone edelmanboor tot een diepte van 1,35 meter onder het maaiveld. De resultaten varieerden van veelbelovende restanten tot alleen verstoorde grond. Als gevolg van deze proefboringen is op 13 januari 2009 door het archeologische bu reau Hollandia, ikzelf en ook weer met het Regionaal Archeologisch Geestmerambacht, een sleuf gegraven van 40 meter lang en ongeveer 3 meter breed, zoals bepaald door de stichting cultureel erfgoed. Deze sleuf is echter op een voor mij onlogische en andere plaats gegraven dan waar we de boringen hadden gedaan. De sporen die we nochtans gevonden hebben zoals een met plaggen opgevulde waterput en scherfmateriaal, dateren uit de 13 e en 14 e eeuw. Naar het oosten is de afloop van de strandwal nog min of meer intact en verscheen er een oude cultuurlaag op opgestoven duingrond met een datering van tussen 900 en 1200 N.C. Archeologie is vooral exact opmeten en vastleggen Sporen van de oude boerderij die hier heeft gestaan, behalve wat roestige spijkers en scharnie ren - ook vanwege de plaats van de opgraving- zijn hier niet gevonden. Alle sporen, coupes en opgegraven profielen zijn zorgvuldig opgetekend, gefotografeerd en verzameld voor een con clusie zoals vereist. Ook de opgravingen aan de Destreelaan in november waren interessant. Mooie sporen van een sloot, riet en akkerbouw waren zichtbaar. Helaas kon daar niet langer of dieper worden gegraven. Er zijn geen meldingen binnengekomen of gebeurtenissen door ons gepleegd van eventuele opgravingen of vondsten in privé gronden. Voor belangstellenden in de archeologie is het beslist de moeite waard eens een kijkje te nemen op de website van de RAG Deze stichting loopt nauw samen met de Historische Vereniging voorzover het archeologische activiteiten betreft. Charles Barten

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 62