Verslag laatste Tuinbouwvergadering in 2009 Iedereen weet dat het een aflopende zaak is en dat de laatste het licht moet uitdoen. Dat hoeft echter niet eens want bij Rust Wat zijn ze wel wat gewend. Ook deze vergadering was een schaduw van wat vroeger een actieve fanatieke groep tuinders was die streden voor hun belangen. De tijden veranderen en de tuinbouw ook. Vaag was voor ons van de Historische Vereniging nog steeds de juiste datum van oprichting, want in de notulen - voorzover die bewaard zijn gebleven- zijn weinig feiten terug te vinden. Gelukkig kregen wij van oud-bestuurslid Abe Brandsma de volgende informatie (verkort): De Veiling in Broek bestond nog niet zolang of een honderdtal tuinders staken de koppen bij elkaar waaronder een aantal verontruste tuinders uit Sint Pancras en besloten tot oprichting van De Naamloze Landbouw- en Handelsvereniging Langedijk en Omstreken, verkort 'De Naamloze'. ^^1 vereniging^de nieuwe naam aan van Langedijke^ Het bestuur, vin.r. Andries Leegwater, Arte Buter en Groente Centrale. Het is maar dat u het weet. Jaap Koedijk snel aan je voorbij.. De ontwikkelingen in de eco- Leden van de tuinbouwvereniging, nomie zijn niet zonder gevolgen gebleven voor Joop Kloosterboer, Nico Smit en Joop Ploeger onze collega in de Land en Tuinbouw. Je moet als ondernemer wel op alles zijn voorbereid, maar het komt toch nooit gelegen. Maar onze collega Gerard Sevenhuizen van het In- en Verkoopbureau 'Het Tuindersbelang' blijft optimis- 57

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 59