Rectificatie In onze Klin nr. 22 citeerden wij het oorlogsverhaal van dhr. K. Mantel. Reacties van onze lezers wezen op en aantal mogelijke onjuistheden. Daar het onderwerp zeer gevoelig ligt en wij onze taak serieus nemen gingen wij op onderzoek. Leest u eerst nog even het verhaal door op blz. 113. Daarbij tekenen wij aan dan ons eerder onderzoek stuitte op de mededeling dat Dhr. Mantel op 30 juli 2006 zou zijn overleden. Via het gemeentehuis van Alkmaar vernamen wij dat hr. KMantel nog springlevend is en wij zochten hem op. Hij blijft bij zijn lezing en wij namen dat op de band op. Bij verder onderzoek vonden wij oude foto's van het betreffende dubbele woonhuiswoning tegenover bakkerij Beerse, doch deze woning is nooit in brand gestoken doch later afgebroken. Bij telefonisch contact op 29 april 2009 vertelde Dhr. Mantel echter dat het om de woning tegenover slagerij Jonker zou gaan. Dat is echter geen dubbel woonhuis en is inderdaad in brand gestoken doch de bewoners - een oud echtpaar - mocht de woning verlaten en is gezien door dorpsbewoners. Echter geen spoor van Dhr. Mantel. En om vandaar bij de spoorbaan te geraken is praktisch onmogelijk Zijn lezing is dat hij was ondergedoken bij schilder Jan van Graft en 's middags om ca. 4 uur op straat liep. Feit is dat hij leerling schilder was en woonde in bij Jan van Graft. Waarom een onderduiker op klaarlichte dag zich op straat zou vertonen is niet erg logisch en ontsnappen uit een huis dat rondom zeker bewaakt zal worden is ook niet erg waarschijnlijk. In deze patstelling van welles en nietes laten wij onze lezers de keuze uit waar en niet waar. Wij geven alleen de door ons geconstateerde feiten weer. Als wij met de opname van het verhaal van Dhr. K. Mantel een fout hebben gemaakt, dan onze excuses hiervoor. Wellicht is Dhr. Mantel enigszins in de war. De redactie. 56

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 58