In zijn dankwoord zei de heer Jonker, dat hij lang had nagedacht over het besluit vrijwillig ver vroegd uit te treden. Hij had nog veel plezier in zijn werk, maar hij had er ook al veertig jaar in overheidsdienst opzitten. De toenmalige Minis ter Geertsema zag de toekomst van Sint Pancras in 1972 somber in. Hij zou nu erkennen, dat hij te pessimistisch is geweest. Het inwonertal is ge groeid van 3700 naar 5200, Sint Pancras heeft door de uitbreidingsplannen steeds de eigen be volking kunnen huisvesten. Door de ruilverkave ling is het landelijk gebied ingrijpend gewijzigd, een verbetering voor de tuinders. Gedeeltelijk op het gebied van Sint Pancras ligt een recreatiege bied en diverse voorzieningen zijn tot stand gekomen of uitgebreid, terwijl dit jaar nog het nieuwe bejaardenhuis De Molenhoeve en de Sport- en Tennishal volgen. 'Sint Pancras verdient zelfstan dig te blijven en ik ben blij daaraan meegewerkt te hebben' aldus de heer Jonker. Tot slot van het officiële gedeelte zong een koor van de secretarie-ambtenaren de heer Jonker toe. Op de afscheidsavond van Jonker kwam reeds ter sprake dat Jonker een poging wilde doen om de zelfstandigheid van de gemeente Sint Pancras te behouden. Hij maakte deze belofte waar door een boekwerkje te schrijven over het reilen en zeilen van onze gemeente, aangevuld met foto's van de in de gemeente aanwezige voorzieningen voor de burgers, zoals kerken, scholen, peuterspeelzaal, bibliotheek sportterreinen en gymnastieklokalen, sport- en tennishal, ijsbaan en openlucht zwembad, een aandeel in Recreatiegebied Geestmerambacht, bejaardenverzor ging en woningen voor bejaarden, winkelstand, Dorpshuis, tennisbanen, Jeugdhuis, herten kamp en volkstuincomplex. Als reden voor de samenvoeging voerde de regering aan dat de mogelijkheid bestond dat een kleine gemeente niet sterk genoeg was om aan haar inwoners de nodige voorzieningen te bieden en dat deze reeds spoedig voor allerlei (financiële) problemen zou komen te staan. Op de volgende bladzijde weerlegt Jonker de spoedige financiële - en andere problemen die de regering meende te moeten voorspellen voor Sint Pancras. Boven links: Zwembad 'De Bever' Boven rechts: de Bibliotheek Beneden links: Dorpshuis De Geist" Beneden rechts: Sporthal 'De Oostwaï Het dank- en slotwoord van de scheidende secretaris

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 56