wilden graag in de nieuwe organisatie een baan met perspectief en ouderen wilden er niet op achteruitgaan. Soms moesten ze het zonder de hulp van hun directe leidinggevende doen, want deze was teveel bezig met de eigen toekomstzorgen. De aanvraag van Jonker werd aanvaard. Het gemeentebestuur was van mening dat alle inwo ners de gelegenheid moesten hebben afscheid van hem te kunnen nemen. En belegden een afscheidsreceptie op 12 januari. Deze werd zeer druk bezocht. Later vertel-den zijn kinderen dat het hun toen door de grote belangstelling en de vele blijken van waardering duidelijk was geworden wat voor een grote plaats hun vader bij de gemeentenaren had ingenomen. Velen bezochten afscheidsreceptie gemeentesecretaris Jonker. SINT PANCRAS - Dinsdagavond 12 januari heeft het gemeentebestuur van Sint Pancras een afscheidsreceptie aangeboden aan gemeentesecretaris W. Jonker, die per 1 januari gebruik heeft gemaakt van de VUT-regeling. De receptie was druk bezocht door vele leden en oud-leden van de Sint Pancrasser en Koedijker gemeenschap. Burgemeester Bulte en het echtpaar Jonker Burgemeester Bulte zei, dat de heer Jonker niet zo blij met deze receptie was. Hij is afkerig van uiterlijk vertoon, vooral als dit hem zelf betreft. Hij heeft gewoon zijn werk gedaan en ook nog met plezier, dus waarom is die drukte nodig? De heer Jonker heeft ervoor gezorgd, dat het bestuur en de ambtenaren ingespeeld hebben op de veranderende samenleving, waarin de burgers meer van het bestuur vragen. Nog liever was hij de ontwikkeling voor. Gemeentesecretaris is de boeiendste ambtelijke functie in een gemeente. De heer Jonker is een voortreffelijk beleidsadviseur bij wie de redactie van de raads stukken en nota's in goede handen was. Hij kon zich goed inleven in de politieke situatie en het goed geïntegreerde ambtelijk apparaat van Sint Pancras is het werk van de heer Jonker. 'Een ambtenaar kan van de heer Jonker iets leren,' aldus de Burgemeester. Ook met de brugfunctie tussen bestuurders en ambtenaren kon de heer Jonker goed omgaan. Eigenlijk heeft hij, zei Burgemeester Bulte, maar twee zwakke punten: Hij is een paar jaar te vroeg geboren, maar daar kan hij niks aan doen en hij kan zich soms vreselijk opwinden. Verder is de heer Jonker een fantastische collega, vriendelijk, geduldig, betrouwbaar, zorgzaam.

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 53