als Burgemeester-secretaris. Wanneer deze combinatie ook te Koedijk zou worden ingevoerd werd de taak van de Burgemeester omvangrijker en zijn salaris eveneens. Op deze manier hoopte hij te voorkomen dat een Burgemeester nadat die slechts enkele jaren in hun gemeen te woonde en nauwelijks was ingewerkt, reeds solliciteerde naar een grotere gemeente waar meer werk en salaris hem wachtten. Vermoedelijk zou een Burgemeester-secretaris langer op zijn post blijven en was het euvel 'Hij was nog nauw verschenen of ging alras weer henen' ondervangen. Een ander meende dat de nieuwe Burgemeester dan veel te zwaar werd belast. De man was nog maar kort in de gemeente en had reeds enkele stevige fouten op zijn naam staan. Dus moest je zijn werk niet omvangrijker maken. Een derde lid bracht naar voren: Onze oude se cretaris heeft het zwaar gehad, die man is aan zijn rust toe. Gelukkig heeft onze nieuwe amb tenaar Jonker veel werk van de oude secretaris overgenomen, met andere woorden: Als we een ambtenaar van de secretarie benoemen tot secretaris zijn we heel goedkoop klaar. Uiteindelijk zaten alle hoofden in één zak en besloot zowel het college van B. en W. als de gemeenteraad van Koedijk om de functie Burgemeester-secretaris in het leven te roepen. Voor dit besluit moest de goedkeuring van GS worden gevraagd. Aanvankelijk twijfelde men er niet aan of dit zou worden goedgekeurd. Maar het antwoord van GS liet langer op zich wachten dan men dit van het college gewoon was... Enkele knipsels uit de notulen: 30 augustus 1960 Wethouder Bijpost vraagt in B. en W. of er al iets naders bekend is over de combinatie Burgemeester-secretaris. De voorzitter antwoordt dat er geen nadere berichten van de Commissaris zijn ontvangen en dat we maar moeten afwachten. 18 oktoberl960 Het college kreeg van Gedeputeerde Staten, bericht dat de Minister geen aanleiding ziet om te bevorderen dat te Koedijk de functie van secretaris aan de Burgemeester zal worden toegevoegd. Hoewel de bestuurders van Koedijk niet blij keken bij het horen van dit bericht besloten ze om sollicitanten op te roepen voor de vacature van secretaris-ontvanger van de gemeente Koedijk. 27 december 1960 De Burgemeester deelt aan B en W mee dat er 30 sollicitaties zijn ont vangen voor de functie van secretaris - ontvanger. De voorzitter zal de brieven bekijken en proberen om de uitschieters er tussenuit te halen en over de betrokken personen inlichtingen in te winnen. Hij zal de stukken aan de wethouders doorgeven en zijn bevindingen meedelen. Het geduld van de sollicitanten werd wel op proef gesteld. Pas op 17 januari 1961 maakte het college onderstaande voordracht: 1. W. Jonker Koedijk. 2. Gosliga, Noord Schermer 3. Over der Linden, Beets-Oudendijk. 4. Uit bovenstaand drietal moest de gemeenteraad van Koedijk op 25 januari een keuze doen. Op die dag vergaderde de raad van Koedijk voor de eerste maal in het jaar 1961. De bewuste vergadering begon op die winteravond om half acht. Vermoedelijk was de publieke

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 47