aantal extra gekregen dienstjaren waren gebruikt Deze fout diende te worden hersteld en eventueel teveel uitbetaald salaris moest verrekend worden. Het Koedijker college wilde de wijziging van het aantal dienstjaren nog met de gemeenteraad bespreken en de vraag rees: Hoe komt men in Haarlem aan deze kennis? Wie heeft er 'ge lekt'? De Burgemeester wist het. Hij zei: Tijdens mijn ziekte heeft de secretaris met Haarlem gesproken... Deze aantijging werd door de secretaris ten stelligste ontkend. - De leden van de gemeenteraad wisten dat tijdens de vergaderingen van het college de oude secretaris vaak het mikpunt van de Burgemeester was. Daarom was de heer Ramaker benoemd als vervanger van de secretaris en deed de heer Slooves vaak een beroep op mijnheer Ramaker om in zijn plaats de B en W-vergadering bij te wonen en te notuleren. In hetzelfde jaar 1958 vonden er te Koedijk enige veranderingen plaats. De Burgemeester solliciteerde naar een grotere gemeente. Hij had succes en verdween van het Koedijker toneel. Zijn opvolger vestigde zich nog dezelfde zomer in de Burgemeesterswoning aan het Noord-Hollandskanaal. De secretaris begon meer naar zijn pensioen uit te zien. Op de secretarie van Koedijk voelde men steeds sterker het ontbreken van een goede tweede ambte naar. Dus werd besloten om een nieuwe poging te doen het ambtenarenkorps uit te breiden. In Graft wist een mijnheer Jonker dat in Koedijk nog niet alles koek en ei was, maar dat de onderlinge spanningen na het vertrek van de vroegere Burgemeester flink waren afgenomen. Dit wetend besloot Jonker eind 1958 om opnieuw te solliciteren. Waarom hij dit deed? Misschien om zijn gezin. Hij had opgroeiende kinderen en in Alkmaar waren goede scholen voor voortgezet onderwijs. Of speelde hij met de gedachte: De secretaris van Koedijk gaat binnenkort met pensioen en wie weet? Raadhuis en herberg (fotoj. R Geus) In ieder geval achtte hij het goed om, voordat hij een nieuwe sollicitatiebrief ging schrijven, eerst aan het Koedijker bestuur te vertellen waarom hij in januari van dat jaar zijn sollicitatie had ingetrokken. Hij had toen vernomen dat er nogal wat onenigheden waren op de secretarie. Eerder maakte hij elders een ruzie tussen een Burgemeester en zijn secretariepersoneel mee en hij wilde zoiets niet opnieuw beleven. Hij had gehoord dat met de komst van de nieuwe

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 45