s Simpe, sampe, sompe Vader loopt op klompe Met zijn pijpie in de mond Kijkt hij over de akkers rond Controleert het kiemend zaad Ziet dat Hannes öök zo gaat Simpe, sampe, sompe.... Jonge Hannes wil ook klompe! Ziet zijn vader groot en sterk Op zijn klompen naar zijn werk. Wat zijn vader doet wil hij ook graag 't liefst niet morgen maar vandaag! Simpe, sampe, sompe.... Hannes krijgt zijn klompe. Als een pauw zo trost is hij. Bij het zien is hij al blij! Wil direct al aan de slag, Draagt zijn klompe elke dag! Simpe, sampe, sompe.... Hannes loopt op klompe! 't Zware werk, dat komt er aan maar het is een mooie baan. Tussen bloemen op het land 't meeste werk gaat met de hand! Simpe, sampe, sompe... Hannes loopt op klompe. Heeft het vele werk gedaan, Maar kan amper nog meer staan. Loopt nu met een stok in d'hand Gaat maar zelden meer naar 't land. MPEL Simpe, sampe, sompe.... Hannes heeft geen klompe Op zijn schoenen loopt hij nou Doet zijn rondje niet zo gauw! Ziet zijn land nu heel ver weg Blijft maar achter de beukenheg! Simpe, sampe, sompe... Weg zijn Hannes klompen. Op zijn kousen loopt hij nu Door de gang van 'Avond-nu'. Heel vaak denkt hij nog terug O, wat ging die tijd toch vlug. Simpe, sampe, sompe.... Hannes heeft geen klompe. 't Maakt hem allemaal niet uit! Ziet toch niets door 'n dichte ruit. Maar dan ziet hij heel, heel hoog De kleuren van de regenboog! Simpe, sampe, sompe... Hannes heeft weer klompe. Ze zijn nu niet gemaakt van hout.., Maar, van prachtig glinst'rend goud. Hannes is nu heel erg hoog... Hoger dan de regenboog.... Klaas Koedijk, september 2007

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 42