De 'Alberto Dodero' deed over de zeereis negentien dagen. Het was een Argentijnse boot waarop vooral landverhuizers uit Spanje en Portugal. Het eten was niet best, ik leefde op koffie met melk en cake. Na met zeeliefde kennis gemaakt te hebben en aangekomen in Buenos Aires werd duidelijk dat zowel Rob als ik we voor de Argentijnse wet (je moest daar 21 zijn) minderjarig waren. We zijn uiteindelijk door een kinderrechter getrouwd. Ik werd een maand na aankomst 20. Onze standplaats was Tucuman, een grote stad in het Noorden van Argentinië, 1600 km van Buenos Aires. Na op verschillende suikerondernemingen gewoond te hebben en na de geboorte van onze twee zonen, verlieten we Argentinië na zeven jaar. De Alberto Dodero waar we mee weg gingen Daarna zaten we drie jaar in Ethiopië, vijf in Suriname en de langste tijd, zevenentwintig in Brazilië. Onze beide zoons doorliepen de Amerikaanse school in Rio de Janeiro en gingen in Amerika studeren. Onze oudste zoon trouwde daar en woont met zijn gezin in Redwood City, California. De jongste zoon woont in Lima, Peru. We hebben vijf kleinkinderen. In 2004 kochten we een flat in Portugal, waar we naast reizen en toerzeilen een deel van het jaar doorbrengen. De band met Nederland wordt door het verblijf in Portugal versterkt. Dat komt door de Nederlandse TV, het feit dat je na drie uur vliegen op Schiphol kunt staan en regelmatig bezoek uit Nederland krijgt. We komen er, doch met steeds grotere tussenpozen. Mijn zus woont in Amerika, mijn broer Jaap in Alkmaar (op 100 mtr. afstand van Rob's ouderlijk huis), schoonzus Hetty woont als enige nog in Pancras. Met haar loop ik het dorp dan wel door en dan komen de herinneringen boven. Er liggen immers zoveel voetstappen van mij in dat (mijn) dorp. Tijdens een van die bezoekjes kwam ik Bram tegen. Hij vertelde over De Historische Vereniging St. Pancras en De Klin. Hij beloofde mij de tot op heden verschenen uitgaven ervan te zullen toesturen. Ik moet nog 3 jaargangen lezen, van de andere heb ik gesmuld. Ook kwam hij met het verzoek om iets over mijn leven voor De Klin te maken. Nu bij deze! 28

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 30