Maartje was vele jaren een bekende verschijning bij Vrone in de snoep-toko bij Vrone, maar gaf ook EHBO-lessen bij scholen. Helaas is Maartje in 2000 overleden. Al toen Piet heel jong was zei Jaap Tol van Vrone over Piet 'dat wordt een voetballer', en in elk geval is Piet tot op heden zeer nauw verbonden met Vrone. Piet is Vrone en Vrone is Piet. hoewel ook het wielrennen zijn aandacht heeft. Bij Vrone kennen ze hem allemaal en daar zorgde Piet voor de krijtlijnen samen met Teun Ruys en Joop Bijpost. Hij houdt nog wel de kleedkamers opgeruimd en zat vroeger ook in het wedstrijdsecretariaat. Piet houdt niet van nasi goreng of bami e.d. maar smult van pannenkoeken en in de winter is hij gek op boeren kool, snert e.d. maar vindt witlof ook heerlijk. Terugkijkend op ons dorp en vroeger vind Piet wel veel veranderd. Er is geen saamhorigheid meer in het dorp en burenhulp waar men vroeger op kon rekenen raakt zoek. Denk maar eens aan het sneeuwruimen dat toen spontaan door alle buurtbewoners zelf werd geregeld en gedaan. En het was nog leuk en gezellig ook. Ook de normen en waarden worden aangetast en dat begint al bij de opvoeding van de kinderen door de ouders thuis. Kinderen kunnen ook niet meer zoals vroeger gemakkelijk buitenspelen, laat staan dat je nu nog kinderen in ons dorp ziet knikkeren of hoepelen of gewoon op je handen lopen 'om het verst'. Hangjeugd had je toen ook al bv. bij het PEN-hokkie aan de Bovenweg niet ver van bakker Verkuil. Alleen heette dat toen 'beursen'-en stonden en 's avonds ter verlichting enkele theelichtjes op de grond te branden. Maar nooit was er rottigheid. Piet woont intussen op de Moerverweg nr. 41. Kookt niet meer zelf maar u kunt hem elke dag vinden in de Molenhoeve voor z'n bakkie koffie en een heerlijke maaltijd, waar hij elke dag met plezier naar uit kijkt, want het eten is daar goed. Mocht u hem zoe ken: gewoon in het dorp rondkijken of er niet iemand met een fiets over de weg komt aanzeilen, want dat is dan Piet Smit, G. van Dijk. Piet Smit als begeleider van de jeugd in 1961 18

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 20