Piet Smit Geboren op 8 juli 1929 op de Benedenweg nr. 59 in Sint Pancras, als zoon van Maarten Smit uit Sint Pancras en Martin Rouw uit Deventer. Zoals gebruikelijk moest Piet al vroeg werken voor de kost en kwam na de lagere school te werk in de tuinbouw, o.a. bij de gebroeders Wögnum, bij Maarten Nieuwland, en Simon en Jan Duif. s' Morgens op 5 uur op, uit de bedstede. Eerst naar de plee achter het huis en dan met de stik- kebuul naar het land. Dat was goed maar zwaar werk en later probeerde Piet het ook bij Ver kade in Zaandan en - in de winter - bij Droste. Piet was van jongs af aan gewend op klompen te lopen (hij doet het nog), maar bij Verkade moest je wel op schoenen lopen. Dat werd een hele investering. Piet werd machinebaas en was verantwoordelijk voor de apparatuur. Daar kwam bv. ook werken bakker Sannes uit Winkel die geen werk had en toen die wat meer te vertellen kreeg werden de mensen steeds meer opgejaagd. Dan maar solliciteren bij de Spoorwegen en het Waterleidingbedrijf, maar helaas raakte Piet in 1954 een nier kwijt en moest hij rustiger aan doen. Dan leert hij op de kermis bij de Luizeknip in Oudkarspel een leuke vrouw kennen, Maartje Wognum. Ze trouwen en krijgen 3 kinderen: Maarten, die thans bij een grote bank in Am sterdam werkt, Anneke die thans al ruim 30 jaar apothekersassistente is in de Langedijk en tenslotte de jongste zoon Jaap, nu al weer 25 jaar werkzaam bij zorgverzekeraar Unive. Vrouw Piet Smit als jonge speler bij SV Vrone Piet Smit zoals iedereen hem vandaag de dag kent 17

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 19