kwam onder het kunstlicht van Vrone trainen, het selectie-elftal van de afdeling Noord- Holland speelde wedstrijden, maar hoogtepunt vormde toch wel de komst van de betaalde voetballers van Volendam. Ze trainden niet alleen op het Vrone-terrein maar speelden er ook twee oefenwedstrijden, op 27 april 1961 tegen DWS, op 10 oktober 1962 tegen RFC. De veldverlichting had ook een schaduwzijde: overbelasting van het A-veld. DTS werd eind 1961 bericht dat de selectie 'wel mocht komen trainen maar niet op voetbal schoenen'. Van de Vroneselectie lijkt het veld in deze jaren minder te lijden hebben gehad, want met de regelmaat van de klok prijkte de geringe trainingsanimo op de bestuursagenda. Het voornemen om in de kleedkamer van het eerste een douche te installeren, werd in janu ari 1960 op de lange baan geschoven - dat was het niet waard. De prestaties van het eerste leken aanvankelijk niet onder het slechte trainingsbezoek te lij den. Vrone 1 draaide in de top van de eerste klasse mee. Maar in het seizoen 1962 - 1963 liep het toch spaak. Het vlaggeschip kwam zelfs even in degradatiegevaar, en qua sportiviteit hield het volgens het jaarverslag ook niet over - 'twee gestaakte wedstrijden en een paar schorsin gen, dat moet anders heren'. Het bestuur, toen voorgezeten door Klinkhamer, riep het eerste op het matje. De heren spelers werd een gebrekkige inzet en dicipline verweten. Kwam daar in géén verandering, dan zouden 'strenge maatregelen' volgen. Trainer Hoebe kondigde aan de touwtjes strakker in handen te nemen. Hij stelde 'straffe trai ning' in het vooruit zicht, 'niet alleen een partij'. Regende het, dan werd in de zaal van 'Het Wapen van Vrone' getraind, 'zon der bal en op gym schoenen'. En voor zaterdagavond gold: 'geen bier en roker tje'. Maar het bleef tobben.Ook in het seizoen 1963 - 1964 was de trainingsop komst slecht en de prestaties navenant ternauwernood werd degradatie af gewend. Die douche kwam er uiteindelijk toch, zelfs meer dan dat. De kleedkamerac- Omstreeks 1955 handbal met achter v.l.n.r. A Zeegers, Gre Klinkhamer, Hinke Groen, Annie Bobeldijk, Clarien Goesinne midden: Riet Klinkhamer; onder D. Hauwert, Jopie Kliffen, Alie Bal, Tiny Mulder, A. Kloosterboer. 15

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 17