Volgens voorzitter Piet Modder moest dat voorlopig een vrome wens blijven. Penningmeester Van Bodegraven had het eerder op de avond al gezegd: 'dat de financiën gezond doch de nog beschikbare middelen niet groot zijn'. Dat bleef de eerst volgende zo - de kleedkamers en het gerenoveerde A-veld hadden flink in het budget gehakt. Bovendien Bestuur 1937: staand v.l.n.r. P. Peereboom, H. Stenneberg, C. Groen, Groen, K Snel, R. v. Bodegraven. Zittend: K Roos, S. Zcegers, A. Hoogland en Boskamp. sneed de vereniging zich met de zogenaamde 'paaltjesactie'fors in de vingers. Men had gedacht de afrastering van het A-veld te kunnen terugverdienen door de paaltjes voor een rijksdaalder per stuk te verkopen. Dat viel tegen. Wits schapen vraten niet meer aan de be planting, maar Vrone schoot een financiële bok van formaat. Halverwege de jaren vijftig kon Vrone de broekriem wat laten vieren, vooral door de snel groeiende opbrengsten uit de voetbalpool.Secretaris Dirk Bobeidijk verzette bergen werk voor de pool; als dank kreeg hij in 1957 op de ledenvergadering een 'piek up kast' aange boden. I Iet was Bobeidijk zelf die enkele maanden later voorstelde van de poolgelden twee lichtmasten op het A-veld te laten plaatsen, 'daar dit de training misschien stimuleert'. De slechte opkomst van de selectiespelers had trainer Dirk Klinkhamer al doen dreigen het bijltje er bij neer te gooien en zich volledig aan zijn derde passie te wijden: handbal. De lichtmasten kwamen er, drie zelfs.Ze werden op 27 november 1958 in gebruik genomen met een handbal- en voetbalwedstrijd tussen Vrone en Kolping Boys. Met de lichtinstallatie beschikte Vrone over een voor die dagen uitzonderlijke faciliteit. DTS

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 16