Wit moest er voor zorgen dat de keutels voor d hield je die schapen door de weeks bij de klee plaatsen, maar voordat die er stonden - wie zi wedstrijden van het veld waren, maar hoe samers weg? Besloten werd 'zethekken' te .1 dat betalen? - zou er nog menig Vroni- aan aan schoen- of klompenzooi worden geschraapt. Het daaropvolgende seizoen bracht even min sportief succes. Het eerste belandde in de onderste regionen, het derde moest tijdens de competitie worden terugge trokken en de zaterdagmiddagafdeling - moest zelfs worden opgeheven. Over Revue 'van B naar C', met Jan Hierop, Hinke Groen, het laatste tekende tweede secretaris R. M. van Westemp en D. Klinkhamer. R. J. ('meester') Surink kribbig in zijn jaarverslag aan: 'Mede schuld aan deze betreurenswaardige ontwikkeling is de geringe activiteit die op sportgebied door degene die met enigerlei leidingbelast zijn in de Protestants Christelijke sector van ons dorpsleven wordt ontwikkeld'. Bij die opmerking moet bedacht worden dat Surink in ijver moeilijk was te overtreffen. Hij belegde voor het eerste zondagelftal tactische avonden, typte en stencilde het clubblad en organiseerde voor de adspiranten reizen naar België en Parijs - die waren onherroepelijk alcoholvrij, verzekerde hij ongeruste ouders en bestuursleden. Voorts zag Surink wel been in een volleybalafdeling ('daar dit een goede lichaamstraining is'), en waren zijn jaarverslagen vermaard om hun uitvoerigheid. Surink werd in 1958, toen hij Vrone vaarwel moest zeggen omdat hij naar Amsterdam verhuisde, tot erelid benoemd. 'Een accommodatie die vrijwel uniek is voor een dorpsvereniging uit de 4e klas se KNVB', schreef Nierop trots in 1951. Een jaar later moest hij de degradatie uit die klasse memoreren.Vrone was samen met Watervogels op de laatste plaats ge ëindigd, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. Het duel vond plaats op het DTS-terrein in Oudkarspel en ein digde in een gelijkspel. Op 25 mei 1952 vond in Breezand de replay plaats. Vrone dolf uiteindelijk het onderspit. Een ge miste penalty maakte de dramatiek nog groter. Na tien jaar moest Vrone terug naar de afdeling Noord-Holland. C. Groen Czn. opperde het in 1949 tijdens de ledenvergadering al: verlichting op het A-veld. 13

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 15