tegen 'Bergen 2' en 'Hollandia 4'. Er ging in deze beginperiode jaarlijks zo'n dertien-è veertienhonderd gulden binnen Vrone om. De vereniging kende doorgaans een positief saldo. Aan de gemeente moest 150 gulden terein- huur worden betaald. De contributie bedroeg een dubbeltje per week. Aanvankelijk was een betalingsachterstand van zes weken toegestaan, later vier weken. Maar ja, wat doeje, als twee belangrijke eerste elftalspelers teveel contributieschuld hebben, dus geschorst moeten worden en er wacht een zware uitwedstrijd? Dan knijp je een oogje dicht... De notulen van 14 november 1928 maken melding van een protest van enkele eerste elftal spelers tegen het meespelen van twee man met een te grote contributie-achterstand in de uit wedstrijd tegen Nieuwe Niedorp 1. Voorzitter C. Kloosterboer - hij was Petri in 1922 opgevolgd- kwam er maar eerlijk voor uithet was gedaan 'om het elftal zo sterk mogelijk te maken'. Oprichtingsbestuur 1920 met v.l.n.r. boven: A Gerritsen, R. Koelemij, Jo Petri en onder T. Kooy, W. Ruys en J. Wiot. Jaarlijks hoogtepunt van de vereniging was 'de gezellige avond'. Tegen betaling waren niet- leden ook welkom. En ze kwamen. De notulen vermelden dat voor de feestavond van 1929 honderd personen werden verwacht - zet dat af tegen drie elftallen, vijf bestuursleden en een aantal speciale genodigden. De feestavond had behalve een 'innemend' ook een cultureel ka rakter. Leden werden aangespoord 'voordrachten'te houden (tegen betaling!), en vast onderdeel van de avond was 'het toneelstukje'. De titel van de opvoering uit 1926 maakt nieuwsgierig: 'De Aardschok'. De zaken werden serieus aangepakt want voor schminken was een professionele grimeur beschikbaar. Het nagenoeg ontbreken van bestuursnotulen uit de jaren 1930 tot 1945 maakt, dat het wel en wee van de SV Vrone in die periode in nevelen gehuld is. Eén gebeurtenis uit deze periode is echter méér dan bekend: de promotie naar de vierde klasse KNVB van het eerste elftal in

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 12