Jaarverslag 1902-1903. Sint Pancras heeft een proefveld gehad tegen knolvoetbestrijding waarvan de uitslag vrijwel negatief was. Er werd voor gezamenlijke rekening pootaardappelen aangekocht. Zuid Scharwoude, Koedijk en Sint Pancras namen deel aan de feestelijke opening van de toevoerlijn in het Zuiderdel. Vergadering op 15 mei 1903 te Zuid-Scharwoude Bij punt twee van de agenda bespreekt men of men de ere-leden nog zou uitnodigen. Zwetsman meent van welmaar wil hen niet vrijhouden. Zeeman bespreekt hierop de rekening van de kastelein van Sint Pancras, waaruit blijkt dat de heren heel gezellig aan de portwijn hebben gezeten. Er wordt besloten de heren alleen nog uit te nodigen voor de algemene vergadering. Dit waren gegevens van en over Sint Pancras uit het eerste notulenboek. Tot en met 7 november 1902 waren de notulen ondertekend door: C. Wagenaar als voorzitter en D. Slot als secretaris. Vanaf deze datum zijn de notulen getekend door: A. Nobel als voorzitter en C. de Geus als secretaris. Tot 1911 bleef de Naamloze Landbouw en Handelsvereniging bestaan. De verschillende afdelingen bleven echter als zelfstandige verenigingen bestaan. Een commissie van beheer regelde de veilingzaken tot 1916. Deze commissie is later op iniatief van de plaatselijke Tuinbouwvereniging Sint Pancras opgegaan in een bond van Tuinbouwverenigingen uit Broek op Langedijk, Sint Pancras, Koedijk, Zuid-Scharwoude en Heerhugowaard onder de naam van: Langedijker Groenten Centrale. Een kijkje in de lighal 108

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 110