Sportvereniging Vrone Deel 1: 1920 - 1965 Dit verhaal is geschreven door Peter Bak en is overgenomen uit een jubileumuitgave van SV Vrone. De kaft ligt er finaal af, de bladzijden zijn vergeeld en zitten meer los dan vast aan het eerste bestuursnotulenschrift van de SV Vrone is de tand des tijds niet ongemerkt voorbijgegaan. Driekwart eeuw geleden werden daarin de eerste aantekeningen gemaakt. 'Donderdag 23 december 1920', luidt de eerste zin in het schrift, 'had in het café van den Heer H. Gerritsen te Sint Pancras een vergadering van eenige sportliefhebbers plaats om te geraken tot de oprich ting eener voetbalvereeniging'. Het initiatief tot de vergadering was genomen door Jo Petri, in notulen van later datum 'de stootaangevende oprichter van Vrone' genoemd. Een andere voortrekker was Arie Hoogland-zijn onstuitbare enthousiasme voor de voetbal sport bezorgde hem de bijnaam 'Arie Hands'. Derde grondlegger was Jan van Kampen;hij baande in de gemeenteraad de weg voor de georganiseerde voetbalsport in Sint Pancras en was de naamgever van de club: Voetbalvereeniging Vrone'. Die naam zou afgekort tot W op de eerste - witte - voetbalshirts gaan prijken. Petri Hoogland en van Kampen, de drie animators, werden geen lid van de vereniging maar 'begunstiger'. Dat plaatste de aanwezigen op de oprichtingsvergadering meteen voor een probleem: mochten zij, als niet-leden, in het bestuur? De leden besloten dat de bestuurders uit hun midden moesten komen, een pleidooi van Arie Hoogland om de initiatiefnemers ook te mogen kandideren ten spijt. Een voorlopig bestuur werd gevormd, bestaande uit Wout Ruys, secretaris Dirk Gerritsen, penningmeester Jac. Wit en de leden Tinus Kooy en Rein Koelemeij. Toen een jaar later een definitief bestuur werd gekozen trad Petri alsnog toe, als voorzitter. Een halve eeuw later stond Ruys de aanleiding tot zijn aftreden nog helder voor de geest. Bij onderlinge partijtjes trad hij als scheidsrechter op, maar dat viel niet mee, als twintiger tussen jongens die niet zo bar veel ouder waren. Een wedstrijd liep uit de hand en praeses Ruys raakte slaags met eerste elftalspeler Gert Ploeger. 'Dat ging vanzelf niet', schreef Ruys in het in 1970

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 10