Sint Maarten te Sint Maarten en De TUinbouw te Sint Pancras. DE 'TUINBOUW' te Sint Pancras. De Tuinbouw te Sint Pancras was in alle opzichten een aparte vereniging. Evenals Broek waren zij actief en vooruitstrevend in de vermarking van hun producten. Ondanks het feit dat het belangrijkste verkooppunt in Broek was gevestigd had Sint Pancras een eigen veilplaats. Bij de Wik van Kroonenburg' werden in het seizoen aardappelen en wortelen geveild. Er zijn helaas weinig gegevens uit die periode bekend .Mondelinge overleveringen zijn interessant maar geschiedkundig niet altijd betrouwbaar. In de notulen van het hoofdbestuur wordt de afdeling Sint Pancras diverse keren genoemd. Door hun activiteiten in de toen malige vereniging komt het beeld naar voren van een actief beleid van mannen met durf en daadkracht. Sommige gegevens zal de lezer niet als schokkend ervaren, maar in die tijd waren het belangrijke kwesties waarover weken, soms maanden werd vergaderd. NOTULEN Een kleine opsomming uit de notulen van de vereniging in relatie tot Sint Pancras. Algemene vergadering op 29 mei 1896. Tegenwoordig 100 leden. De voorzitter bepleit het zoeken naar afzetgebieden, zoals men dat doet in de Streek en in Zwijndrecht. Dat de veiling 5 juni namiddags om 4.30 u te Sint Pancras en Broek zullen aanvangen. Door de vergadering wordt veroordeeld, het verkopen van wortelen per snees, als strijdig met het doel der vereniging. Bestuursvergadering op 8 juni, 1896. Aanwezig alle bestuursleden en drie gewone leden. Kloosterboer klaagt over de handelwijze van de kooplui, die naar zijn inzien de veiling te Sint Pancras tegenwerken, door de bouwers met hun aardappelen naar Broek ter lossing te sturen en als er heel wat goed is de prijzen te laten zakken. Zal onderzocht worden. Algemene ledenvergadering op zaterdag 11 juli 1896. Mededeling van de voorzitter dat door enige leden waaronder enkele bestuursleden een wortel- handel zijn begonnen. Voorstel om het risico hiervan bij de vereniging onder te brengen. Daar Sint Pancras en Noord-Scharwoude onvoldoende waren vertegenwoordigt werd besloten a.s. woensdag en donderdag nog eens te vergaderen. Bestuursvergadering op 25 juli 1896. Daar de leden te Sint Pancras niets voelden voor een eigen handel, heeft het bestuur afgezien om voor rekening van de vereniging handel te drijven. 105

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 107