Ook is er een moderne stroming, deze maakt van kant zelfs ruimtelijke objecten. De conclusie kan wel zijn:Kant was soms meer soms minder in de mode. Maar het is altijd geliefd gebleven. Heerhugowaard 15-4-2008 Geeske Stojanovic-van Ollefen Wilt u zelf zien hoe kant er echt uit ziet en hoe het werd gedragen, dan moet u toch eens gaan kijken in het intieme en knusse museum "Zo wat t"Dubbelebuurt 15a in Broek op Langedijk, U wordt er zeer gastvrij ont vangen en hoewel dit museum geen cent subsidie krijgt is de toegangsprijs voor niemand een beletsel! Wij zijn Geeske Stojanovic zeer erkentelijk voor deze bijdrage over kant. Intussen kregen wij vragen en aanvullende informatie over de techniek van het kantklossen en geven onderstaand een overzicht van de zg."geheimtaal" die kantklossers gebruiken om hun patronen te kunnen lezen en over de werkwijze. HET KANTKLOSSEN VERKLARING DER AFKORTINGEN. kl. klos. pt. punt vl. vlecht, dr. draaien, r. rechter. Is. linnenslag. d.s. dubbelslag, ook sluitslag. pr. paar. sp. speld, pic. picot. kr. kruisen. 1. - linker, h.s. halfslag. bi. blaadje. Er bestaan velerlei soorten van kioskanten. Om deze nu alle in haar bijzon dere aard te kunnen begrijpen, is het noodzakelijk de vervaardiging te le ren kennen.Als werkgereedschap heeft men nodig een kussen en klossen. Er bestaan verschillende soorten van kussens en klossen. In het algemeen is het ronde kussen in gebruik. De klossen zijn van hout. De klos wordt bovenaan omwonden, dus op de plaats, die men bij het werken niet in de hand heeft. Bij het omwinden neemt men het gedeelte, dat vrij blijft, in de linkerhand, legt de draad van onderen aan en windt hem van links naar rechts op. Om het afwinden van de draad bij het klossen te verhinderen, moet men een lus maken. 90

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 92