6. Giften voor onze vereniging. 6 Steeds vaker worden wij gebeld over zaken die men graag wil afstaan aan de Historische Vereniging om ze te bewaren voor later. Soms is dat een oude kaart, een foto-album, sigarenbandjes van een Sint-Pancrasser siga renmaker, een medaille, oude munten gevonden in ons dorp, oude teksten, historische boeken, enz. enz. Alles dat een verband heeft met ons verleden is in principe bij ons van harte welkom en daarmede zullen later tentoonstellingen worden geor ganiseerd etc. Hoewel wij nog niet beschikken over een eigen expositie ruimte wordt door ons alles zorgvuldig opgeslagen en vastgelegd. Wij willen daarom dank zeggen aan diegenen die weer aan ons hebben gedacht. Wij noemen: - Mevr.A. Kieft-Quant, dank voor de vele fraaie oude kaarten. - Wint Otter voor de serie "Och m'n Lieve Tijd" en een facsimile van de Gemeente Atlas van 1869. - Mevr. Klaver-v. d.Woude voor de oude voorwerpen van Buwalda. - C. Slijker voor de foto's van zijn broer Herman. - Alie Glas voor oude voorwerpen - Toos Vos voor dingen van vroeger. - Henk de Waal, voor een aantal zeer persoonlijke gegevens zoals trouw boekje, een oude paspoort etc - Het Regio Archief Alkmaar voor 2 vitrine kasten. - Uit de nalatenschap van mevr.Vroegop-Hartman ontvingen wij fotomate riaal etc. - en uit de nalatenschap van de fam. B. Hartigh vele gebruiksvoorwerpen als een slee, een stoof, winkelmateriaal, etc. - Har Duif en Gert Leijen voor het beschikbaar stellen van opslagruimte. Wij hopen op een vervolg in de volgende Klin nr. 24

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 8