81 Intussen hadden wij genoten van een goede kop koffie met wat lekkers er bijHierna begon de secretaris met het jaarverslag van de werkzaamheden op het land. Na een betrekkelijk zachte winter met practisch geen vorst en veel neer slag begonnen we in maart (2007) toch vroeg te akkeren. Begin maart kon den de meeste gewassen al gezaaid worden: bovenop ging het wel maar onderin was de structuur bar slecht.Toch konden voor half april de meeste aardappelen wel in de grond wat we nog niet veel meegemaakt hadden. Een gortdroge april met hoge temperaturen. Veel gewassen kwamen in twee rijen op zoals zaaduien en -wortelen. Omdat de structuur zo slecht was konden we de kooipianten moeilijk in de grond krijgen; vaak wel twee keer kopeggen of als alternatief: frezen. Niet iedereen heeft zo n ding dus je was wel afhankelijk van je loonwerker. Aan slootwater geen gebrek, maar een buitje is heel wat natuurlijker Dat je de aardappelen niet beregenen mag vanwege de bruinrot en over de are kant: je kom alle dagen dichter bij de regen na zo'n droogteperiode en dan hen er nog heel wat vallen. We hadden moeite de aardappels ziektevrij te houden. Toch is er wat de aardappels en de kool betreft hele goede opbrengsten gehaald en dat met zo'n byzonder jaar. Hierna kreeg de penningmeester Jaap Koedijk het woord. Hij weet van een eenvoudige boekhouding een prachtig overzicht te maken:" 1 Jan. 2007 zat er 59,57 in kas en op 31 december 2007 35,74. De kas- nazieners waren Bram Wagenaar en Jan Pieter Bruntink en ze hadden alles prima in orde bevonden. De vergadering vond dat zij nog een tijdje blijven mochten. Na een korte onderbreking om de kastelein de gelegenheid te geven om wat in te tappen, presenteerden Siem Wognum en Anton Bal een prachtige dia-serie over het 100-jarige bestaan van de tuinbouw vereniging. Heel veel bekende tuindersgezichten en opnames van het zg. Oosterdel- gebied onder Broek op Langedijk, erg interessant!. Halverwege was Gerard Sevenhuizen binnenkommen van het in- en ver koopbureau Tuindersbelang. Hij kreeg het woord en schetste op zijn ge bruikelijke manier de toestand van de bewaarkool. Op het moment gaat het heel goed 20,- voor 36 Denen deer blijf je bar- rever van. De 60c Denen hebben het ook het hele jaar goed gedaan. Het begon al van de zomer, toen gingen ze van de hand voor 30,-. De rode kool was iets minder, maar dat was vorig jaar zo best, dan krijg je het jaar er op wel eens een terugslag.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 83