75 Wanneer men be denkt dat al deze handelingen zui ver handwerk zijn zoals dat al ruim duizend jaar werd gedaan, zal het duidelijk zijn dat een der gelijk beeld niet binnen enkele weken klaar is. Ruw geschat zal dit beeld pas na ca. 12 maanden gereed zijn om ergens opgesteld te worden. En dan komt het grote moment dat alles klaar staat om door een plaatselijk hotemetoot te worden onthuld. Pas dan is het beeld echt af en heeft de beeldhouwer zijn voldoening en erkenning. De publieke waardering is de kers op de taart. En nu wordt het spannend. Mede met behulp van onze vereniging ligt er thans een plan om aan de Veertweg straks een nieuw beeld te plaat sen. Juist op de plek waar later de voetgangersbrug moet komen die Sint- Pancras met de Vronermeer Noord verbindt. Een bronzen beeld van ca. 2 meter hoog en conform het tweede ontwerp dat Hr. Bier destijds heeft gemaakt zoals hier is afgebeeld. De Gemeente Alkmaar is heel positief over dit idee en ook de Gemeente Langedijk heeft beloofd zich hiervoor sterk te maken. Dit jaar zal wellicht de beslissing vallen d.w.z. weten we of het financieel rond komt en of Langedijk bereid is in het bestemmingsplan de ruimte hiervoor te reserveren. Dan gaan we beginnen en zal het hopelijk in 2009 geplaatst worden. U merkt vanzelf hoe dit afloopt. En dan begint het echte werk pas voor John Bier want een dergelijk beeld maak je niet even in een weekend, maar zal echt wel een jaar arbeid ver gen. Maar John heeft er zin in en het zou een aanwinst zijn voor ons dorp. Hopelijk in de volgende Klin meer nieuws hierover. Veel succes John. Hier moet het beeld komen, naast de (toekomstige) brug.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 77