72 Zijn deze werkstukken naar tevredenheid dan worden ze op een expositie getoond. Bekende werken van John Bier in de omgeving zijn: - Relief van beton, Oude brandweerkazerne te Alkmaar. - "Niels Holgerson's wonderbare reis"van brons in Huiswaard te Alk maar. - "Schutters", van kalksteen, Oude Stedelijk Museum te Alkmaar. - "Kaashandelaren"van brons, Waagplein te Almaar - "Biermannetje", van brons, Proeflokaal de Boom in Alkmaar. - "Strandvonder", in brons te Camperduin. - "Advocatenoverleg", in brons in de hal van de Rechtbank in Alkmaar. - "Landmeter-vestingbouwer Adriaan Antonisz' in brons bij Arcade in Alk maar. - Tuinders monument "Kloetend naar de akker": in Sint Pancras. Maar, hoe maak je nu een beeld? -Eerst moet je gewoon lekker bezig zijn en kneedt je de klei; of je hakt in een klomp steen of snijdt in hout, en opeens zie je een vorm komen. Pas dan weet je de weg en ga je door. -Het kan ook zijn dat je al weet wat je wil maken, maar pas als je bezig bent komen de details -Ook - en natuurlijk het liefst, want er moet ook brood op de plank komen- krijg je een opdracht! Maak een beeld van een tuinder met een mand met kool" Eerst maak je schetsen, je maakt foto's van tuinders van alle kanten, je gaat mee op het land om de sfeer te proeven en te ervaren hoe die man loopt en leeft en je loopt zelf met die mand. Dan voel je de spieren spannen en herkent de houding door de druk van de mand en ervaart zelf dat je de mand niet te laag moet houden want anders Je begint met klei of was een basis model te maken voor de afmetingen en houding de mening te toetsen van de opdrachtgever. Daarna begint het echte werk en moet je in klei op de gewenste grootte (iets groter of iets kleiner dan de natuurlijke grootte!bv. 2,10 meter hoog, en dat model moet je wapenen want anders zakt het in elkaar. Als alles tot tevredenheid is dan moet je maken dat het in brons gegoten kan worden. Voor de bronsgieter begint dan pas het werk want een beeld van klei is nog lang niet een beeld van brons.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 74