70 John is een boogschutter, hij werd in december 1936 te Santpoort geboren en verhuisde als kleuter van 3 met de familie naar de Rembrandtstraat in Alkmaar. Spel, knutselen en tekenen spraken hem meer aan dan rekenen en het was dan ook geen straf om naar de Ambachtschool te gaan en het schildersvak te leren. Echter, in het eerste leerjaar 1952 wordt John ernstig ziek.Tijdens het langdurige herstal hield hij zich bezig met allerlei verschil lende creativiteiten, vooral tekenen, schilderen en houtbewerking hadden zijn speciale aandacht gewekt. Na herstel werd de Ambachtschool afgemaakt maar doorgaan in en kunst zinnig vak was wat hij erg graag wilde. In september 1954 werd John toe gelaten op de Rietveldacademie in Amsterdam en na vier jaar deed hij eind examen beeldhouwen. Nu begon de sprong in het duister als zelfstandig beeldhouwer. De vooruit zichten om van dit werk rond te komen waren niet al te rooskleurig. In dat eerste moeilijke jaar leerde hij de uit Sint Pancras afkomstige beeld houwer Willem Commandeur (1919-1966) kennen. Willem had al veel practijkervaring als beeldhouwer en van hem leerde John verschillende technieken en werkte met hem samen aan restauratiewerk. Om nog meer ervaring op te doen verhuisde John tijdelijk naar Amster dam om te gaan werken als assistent van de beeldhouwer Jan Havermans, bekend van het beeld "Man leunend op schop", bij de Kneppelbrug in Alkmaar. Dit bronzen beeld is echter door vandalen gestolen en helaas niet meer teruggevonden. Na die tijd was hij bij de firma Tetteroo werkzaam als glazenier, hier maakte hij grote glas-in-lood ramen voor kerken en monumentale gebouwen. In 1961 keert John met zijn vrouw Pietje terug naar Alkmaar en betrekken ze een huis aan de Oudegracht. Om in zijn levensonderhoud te voorzien werkt hij als steenhouwer mee aan de restauratie van de Grote Kerk in Alkmaar. Dan dient zich de eerste vrije opdracht aan: een monumentje voor Dr. J. de Wit (119133-1962). Een arts die veel voor Noord-Scharwoude heeft bete kend. Na deze opdracht keerde het tij en bleven de opdrachten met regelmaat komen. Opdrachten zowel van de overheid als particulieren en ook veel in samen werking met architecten. In 1962 houdt John Bier zijn eerste expositie in Bergen, in de tuin van Huize Kranenburgh. In de zomer van 1964 weer een in de expositie ruimte van het KCB en later dat jaar nog een expositie in het Stedelijk Museum van Alkmaar.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 72