5. Met excuus 4 Waar gehakt wordt vallen spaanders, hoe zorgvuldig wij ook trachten te werken.Vaak betreft het kleine storende foutjes die tijdens het overzetten van de tekst opeens ontstaan en die aan de controle ontsnappen. Voor het grotere werk hebben wij gelukkig onze eindredacteur, een neer landicus, die als een strenge meester al de bijdragen van de redacteuren en schrijvers beoordeelt en corrigeert.Toch slipt hier ook wel eens wat door. Storend is het als de feiten niet kloppen.Als dat gebeurt dan krijgen wij in de regel wel een berisping van de lezers en willen wij graag met ons ex cuus de juiste lezing in de volgende uitgave vermelden. Zo kregen wij ook nu weer enkele correcties door die wij hieronder recht willen zetten: Daarbij moeten wij wel aantekenen dat zg. taalfouten door ons NIET wor den gecorrigeerd wanneer ze in een citaat staan. Ook verbindingsstreepjes bij het afbreken van een woord (aan het einde van een zin) blijven helaas soms staan wanneer de tekst later wordt gewijzigd waardoor het betref fende woord NIET meer aan het einde staat. De computer houdt daar geen rekening mee. - in Klin nr. 20 van 2005 schreven wij op blz. 51 onder de foto de naam van spoorwachter de Koning, maar dit moet zijn Koning, (met dank aan hr. N.C. Koning uit Hilversum.) - Klin nr. 22. Blz. 1J. Ivang moet zijn J. Ivangh Op blz. 6 staat hebbe, doch de juiste spelling is hewwe Blz. 13 Stratenmaker moet zonder hoofdletter. Blz. 31 S'avonds moet zijn s'Avonds Blz. 55 Verdronken Oord is natuurlijk Verdronkenoord. Blz. 144. Hier ontbreekt de naam van 4-de van links: Rietje Dingemans. Blz. 118 onderaan laatste 3 regels: wat hier gebeurd is begrijpt de redac tie ook niet en was wellicht een probleem voor de drukkerij. Wellicht is daardoor ook de kop boven aan blz. 119 per abuis onderaan blz. 118 gekomen. De drukproeven waren nl. goed. Blz. 105. Hier heeft de redactie er een potje van gemaakt. Het betreft hier NIET het huisje van de Goede (later Wester) maar de juiste lezing is (met dank aan Hr. J.H. van Wonderen): Het huisje is van Jaap Bakker Sr. en Anna Bakker-v. cl. Gracht. Later gesloopt en op dezelfde plek. heeft Jaap Bakker Jr. (de groenteboer) een nieuw huis gebouwd (nu Achterweg 14) en thans bewoond door cliens zoon Adrie Bakker.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 6