11. Achter de schermen van de Hist. Ver. Sint Pancras. U kent de diavoorstellingen die wij nu al ruim 20 jaar houden in ons dorps huis De Geist. Elk jaar toch ruim 400 kijkers. Kennelijk is men blij met het vertoonde gezien de grote opkomst en de reacties. Dan natuurlijk zijn er ook de tentoonstellingen van foto's e.d.,meestal in ons thuishonk het oude Gemeentehuis aan het Kerkplein, dan wel bv. bij de Molenhoeve En de samenwerking met onze scholen waar wij een programma voor uit werken betreffende de culturele achtergronden van onze jeugd. Maar dat vergt enorm veel voorbereiding en inzet en energie van onze me dewerkers. Voor een fototentoonstelling moeten de opgeslagen panelen ergens worden opgehaald, schoongemaakt en voorzien van de foto's en teksten, (en na afloop natuurlijk weer opgeborgen). Voor lezingen dienen ruim 200 foto's te worden uitgezocht en geordend en voorzien van tekst die bij de voorstelling gesproken moet worden en natuurlijk ingestudeerd zodat elke foto ook een echt verhaal wordt. Wat dacht u van de tentoonstellingen in de Geist? Weet u wat er bij komt kijken om bv. dit jaar 2008 een overzicht te geven van boeken voor de jeugd in vroeger dagen (en nu) De vitrine kasten maken of herstellen; de toonbanken; het bedenken en inrichten van een prijsvraag; de aankondi gingen in de pers en via aanplakbiljetten in ons dorp; het bellen met instan ties voor vergunningen (bv. brandweer en verzekeringen); het bespreken/ huren van een geschikte ruimte en zoeken naar sponsors om dat te kun nen betalen; enz. enz. De meesten van u weten dat niet en wij wisten het zelf ook niet toen we destijds ons als actief lid van onze vereniging hebben aangemeld. Mis schien maar goed ook want wellicht waren we er niet mee begonnen en lieten we het anderen doen want er is altijd werk. Maar daarna word je toch door een ideaal gegrepen en doe je van alles, om het tot een succes te maken en want het is -samen- best leuk werk en voel je je voldaan als alles weer is gelukt. Foto's maken van objecten en mensen of gebeurtenissen; een zaal inrich ten; zagen en timmeren; folders en brochures ontwerpen; contact zoeken met sponsors en de krantmensen interviewen etc. etc. Daarom laten wij u deze keer eens wat opnamen zien die gemaakt zijn bij de voorbereidingen van onze tentoonstellingen tijdens de Nazomerfees ten. 17

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 19