165 Of Piet mee wil gaan, want pa ging beslist niet. Hij met z,n vrouw en z,n broer en ik. Vliegreis en een auto in Ierland. Via Cork. Bed and breakfast.Toen was Ierland nog mooi en arm. Prachtig land, en een Bed and Breakfast bord zag je zelden dus het was zoeken en soms uren lang. Nu staan ze pal naast elkaar in alle dorpen en steden en de be dragen liegen er niet om 40,- per persoon per nacht is al normaal!!!.We waren er 14 dagen en ik was helemaal verkocht. Ben er ook 45 jaar lang telkens teruggeweest. Het volgende jaar ging ik weer en bakker Paul Kok aan de Bovenweg met diens zoon ging ook mee. Eind jaren zestig was dat. Slecht weer in het Volks wagen busje en bij mooi weer kamperen. Geweldig was dat. Maar nu is alles georgani seerd, gemoderniseerd met geld van de Europese Ge meenschap en de lol is er voor mij af. Wij gingen via Engeland en door Wales. Zitten op de M4 en zien een heel klein paaltje waarop "Riversite camping" Niks te zien, alleen een klein hutje waar ook niemand is.Toch maar uitla den want je moet toch wat. Campertje op het terrein en de tentjes opgezet, maar het is niet af zonder wat gezelligheid en een kampvuur. Dus hout zoeken. Is er helemaal geen takje te vinden op het hele terrein. Wel staat er in het midden een enorme dooie boom met een zijtak zo dik als een nor male boom. Nu heb ik altijd van alles bij me in de camper en zo ook deze keer heb ik nog m'n werpkoord in de auto, nog van m'n tijd vroeger bij de commando's, Met lood er aan. En ik gooi alsof ik het elke dag had gedaan in een keer om die tak en als je het in de juiste cadans doet dan breekt die tak tenslotte af. Dat voel je aankomen dus je moet ook op tijd weg zijn want anders kun je het later niet meer in de Klin schrijven. Zaag en bijl er bij en wij een lekker warm vuur. Koelkast maken met wat stenen in de stromende rivier en daar het bier en de frisdrank etc. in. Lekker koel water en de ideale koelkast, en kost niks. Komt toch nog de baas van de camping en wil wel 20,- Engelse ponden vangen. Op de markt in Sint Pancras met Paul Kok

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 167