164 "Hoe niet goed?',ik heb toch alles mee?". Neen meneer Vos, wat denkt u van al die rubber matten op de vloe ren?". Ik heb alles opgerold en het paste nog net in de vracht wagen, en ik verkocht het een week later voor f 1000,- aan een booreiland. Hoe is het mogelijk. Dat zijn nou de leuke dingen van de handel. Dat van die vakkenkasten was achteraf jammer dat er niet meer waren.En ik had m.n loods al vol staat met dubbele kasten 2 m breed en 1 m diep en dan nog een kast er liggend plat bovenop. Ik had gewoon geen ruimte meer. Ik wordt gebeld door iemand die wist waar ze vandaan kwamen en vroeg wat het kostte en ik zei:"f 10.000,-". "Verkocht", zei ie.maar achteraf had ik veel meer kunnen maken. Soms denk ik, ik ga in klerenhangers verder. Dat is ook mooie handel maar erg bewerkelijk. Is aparte handel maar dan heb je een partij en moet je het overpakken in dozen van 40 stuks, verzenden enz. en een rekening en dan heb je de belastingen en wat hou je dan nog over aan die kleine bedragen. Nee, ik vind straks wel weer wat anders, en misschien ga ik wel wat vrijwil ligerswerk doen. Dat moet je natuurlijk nooit zo zeggen tegen iemand van de Historische Vereniging want dat wordt een inkopper. Gelukkig wil Piet Vos ook best af en toe wat voor de vereniging doen en hebben we dat hierbij vastgelegd. Intussen zal Piet niet afwijken van zijn oude gewoonte: 3 maanden per jaar vacantie.Als je zo veel jaren ruim 80 uur per week werkt is dat ook niet gek. Piet ging vele jaren naar Ierland en heeft ook een camper waarmede hij gemakkelijk kan rondtrekken Ierland was -net als het grootste deel van zijn handel- zuiver een toevals treffer. Al in de jaren 60 begon dat. Zat op Spaanse les en zat er ook iemand uit Schagerbrug. Spraken samen ook over vacantie en Ierland. Laat nu diens vader een geheel verzorgde reis naar Ierland krijgen van z'n baas bij de Reifeisen Bank bij diens jubileum, maar er geen zin hebben. Ans Kok

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 166