Ik regel de boel en ben er om half negen, met 6 man en m'n broer en m'n vrouw. Die ging anders nooit mee, maar deze keer vroeg ze er zelf om. Goed, maar dan doe jij het kantoor. Komt er een jochie naar me toe die zei dat ik eerst moest betalen (contant) en dat er na mij nog enkele inkopers waren geweest. Had hij ver teld dat alles al verkocht was, maar dat ik er heden zou zijn om alles mee te nemen en dat ze zelf maar moesten proberen een deal te maken. Zouden om half 10 komen. Eerst alle toonbanken naar buiten. Gelukkig een hele brede stoep. Intussen m'n vrouw in de kantoren waar eerst een grote partij drankflessen moest worden weggewerkt, want als zo n bedrijf failliet gaat wordt er eerst nog even stevig gedronken. De fa. Dekker uit Warmenhuizen zou op retour uit Maastricht Nijmegen aandoen en alles inladen en meenemen voor f 500,-. Intussen kwamen er 2 mannen en die zeiden: "wij willen graag die uitlaten stellingen kopen. Maar ja, ik wist echt niet waar die stonden, dus ik zeg: "Ja, uitlatenstellingen, waar stonden die ook al weer". Hij doet de deur open naar beneden en gaat de trap af, en wat denk je; staat er onder het hele pand nog zo n grote ruimte vol met stellingen. Ook die uitlatenstellingen. Leeg. "Wat kost dat?"" f 1500,-"."Wat wil je", zegt hij,"voor stellingen die je nog nooit hebt gezien??"."Je hebt gelijk" zeg ik, "maar weet je, je mag het heb ben voor f 1250, als je straks terug komt met het geld en alles vandaag weghaalt. Anders gaat het niet door. Vooraf afrekenen" Zo geregeld. Maar dan komt er nog een knul en die wil 2 toonbanken en 4 kasten. Kost dat?. Ik maak het voor jou op f 1000,-, maar handje contantje en direct meenemen. Nu waren het dubbele kasten zonder tussen wand, dus eigen lijk 8 kasten, maar als je ze los koppelt dan valt de ene om. Hij wil een rekening maar die stuur ik morgen op, want heb ik hier niet bij me. "Krijg je keurig thuis met de btw." Leuke handel, maar intussen moest die hele verdieping leeg. Keihard ge werkt en de vrachtwagen van Dekker komt precies om 1 uur, Loopt ge smeerd, maar dan komt die knul van de eigenaar controleren of alles leeg was en die zegt:"MeneerVos, ik ben niet zo tevreden, het gaat niet goed". 163 Vuurwerk inpakken samen met Paul Kok

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 165