De tijd is veranderd. Venhuizen was voor mij een prachtvoorbeeld van de mazzel en het gevoel. Ik weet nog van een aanbieding uit Wychen. Kasten. Ik kom daar aan want er werd een partij kasten met schotjes aangeboden. Staan ze er niet. 100 kasten. Ik boos want volgens opgave moeten ze hier staan. Staan ze niet hier maar in Nijmegen. In de binnenstad. Ik ben kwaad weggelopen. Voor mij was het over en had ik de pest in. Zo werk ik niet. Maar m'n zwager die ik mee had zei: "Man, je bent nu toch vlak bij Nijmegen, waarom ga je toch niet even kijken?". .Afijn, 3 km. verderop slaan we van de grote weg af en ko men bij de winkel waar des tijds auto-materialen werden verkocht. Daar stonden de kasten allemaal en er liepen nog 2 kijkers rond. Ik krijg een papier in m'n handen gedrukt dat ik dan moest invullen met m'n naam en adres en wat ik wou betalen en m'n banknummer. We lo pen rond en kijken. Kasten, toonbanken enz. Ik zet op het formulier f 5000,- en laat het achteloos even liggen op een tafel en ga naar m'n zwager die rondliep. Intussen komen die twee snuiters snel even kijken wat ik op dat formu lier heb gezet, want die dachten dat ik gewoon slordig was, maar dat was gewoon opzet. Ik kom terug, neem het formulier en verscheur het en vul op een andere in f 2500,- Makkelijk zat. Dat is handel. Maar ik had nog steeds de pest in en had er niet veel zin meer in. Ik dacht: ik zie er van af en ga naar huis. De volgende morgen om 7 uur wordt ik uit m'n bed gebeld door de te lefoon: Of ik diezelfde dag nog de spullen uit de winkel kon halen, want ik had het meeste geboden. Moest alles weghalen. Dat redde ik natuurlijk nooit want ik moest mensen hebben en vervoer etc. "Morgenochtend om 9 uur ben ik er." Mag het half negen zijn?"Goed". 162 Verkoop vuurwerk

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 164