De stroomtoevoer komt daar nl. van boven uit het plafond en het stond zo prachtig. In Heemskerk hadden ze deze keer een beperkt budget en voor de toon banken hadden ze een offerte voor f 2500,- per stuk van elders. Is dat een normale prijs vroegen ze mij, want hier lopen we stuk op het budget. Ik zei: als je het zelf moet maken dat is dat niet zo gek, maar geef mij even een tekening en wat tijd en ik zie wel. Ik ga naar een goeie kennis die ook timmerman is en die zegt:"mag ik het maken van wit geplastificeerd spaanplaat?" Dat was niet omschreven dus het zou wel goed zijn. Hij rekent het uit en belt me de volgende morgen en zegt:f 390,- per stuk.met klep en bommerscharnieren"In Rusland moest nl. alles achter een luikje waar je dan achter kon zitten, en dan moest je met die scharnieren werken. Ik bel m'n klant op en zeg: Ze kosten jullie f 450,- per stuk, wit geplastifi ceerde plaat met bommerscharnieren.""Joh, bestaat niet".Afijn, ze zijn hele maal dol.Geweldig, geweldig meneer Vos. Ga alsjeblieft maar door.". Maar ik heb ze niet geplaatst want 750,= per dag was voor dit project voor hen te veel. Ik had misschien 1 week nodig gehad, maar ze hadden zelf een hele ploeg mensen die ook wel een tekening konden lezen en die ook niet dom of onhandig waren. Dus dit keer had ik alleen de handel zonder de sorus.Was mooi genoeg.Alles is met een Bulgaarse vrachtwagen meegegaan, de toonbanken, verlichting en bekabeling, alles. Op een keer moest ik een moderne winkel inrichten, met poppen, bodies, spiegels, alles chroom. .Alles gekocht via internet. Ook van Meyer uit Alk maar. Had ik daar alles gekocht, stonden en er nog 20 paspoppen die ze zelf via Internet wilden veilen. "Als je dat doet, dan mag je de rest ook via in ternet veilen", zei ik. Vos wil niet alleen de restan ten en de rotzooi kopen. De baas was ziek en de secretaresse heb ik maar een voorstel gedaan om alles in 1 koop over te ne men en voor de poppen f 1000,-. extra. Ze belde de man op en zei toen dat ik gelijk had en dat de prijs accoord was. 160 Portugal 1968

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 162