158 De Russen moesten alles hebben en ze kwamen met 3 man en de tekeningen. Even kijken hoe jullie het willen hebben. Een bank en 5 winkels in Kiev.... 60.000,- En ik was meer dan de helft goedkoper dan wat ze begroot hadden."Kun je het ook plaatsen en instal leren?" "Ja, 2 man mee, tickets, ho tel en restaurant en drank jes etc. alles vrij. Reken op 2 a 3 weken. En onkosten 750,= per dag .Ja, ja, is veel geld, maar reken maar mee.Ik hou zelf de helft over dat is 375,= en dan pakt de belastin gen zijn deel en hou ik tenslotte zelf maar 160,- over. Is dat dan te gek?? "Nee, nee, nee." Afijn, wij raken er naar toe en dat was op zich natuurlijk al een byzonder avontuur. Eerst een mannetje gevraagd die wel mee wilde, maar later niet meer, totdat z'n vrouw zei:"stomme hond, .zo n kans krijg je nooit meer." En ik had ook nog een timmerman op het oog. Die had nog nooit gevlogen en was nog nooit Nederland uit geweest." En nu vraag jij of ik mee ga naar Kiev? Dat is toch in communistisch Rus land??" Maar z'n dochter zei'Pa, ga nou maar. Dat zijn toch zulke leuke dingen. Doe nou maar en doe niet zo stom'Hij zat in Langedijk op een bowlingclub en zei daar groossig als jullie raden waar ik volgende week een klussie heb, dan hou ik jullie vanavond vrij". Nou, dat raadde natuurlijk geen mens. Zo raakten we tenslotte toch in Kiew.Alles ging goed. 18 spiegels, van 2,5 x 0,6 meter. Op plaatmateriaal ingepakt. Alles lag netjes en heel binnen behalve 1 koelmeubel.En alles was al betaald. De maten waren van tevo ren opgegeven en dat klopte prima. Behalve voor het koelmeubel. Die was wel goed maar moest door de deur en die deur had de goeie breedte maar ze hadden vergeten dat de deuropening een paar cm. smaller is Ging er niet door. Stond buiten en het vroor daar wel 40 graden. Wat moe ten we daarmee vroegen ze; maar het was niet mijn probleem .Je kunt het glas er uit halen en alles er af en dan op z'n kant er door. Maar dat is niet mijn pakkie an en valt niet onder mijn verantwoording.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 160