157 Ik ben naar Schagerbrug gegaan want daar hebben ze van die blauwe bakken die niet zo hoog zijn. Waar moet dat heen?" Naar Venhuizen". Ze rijden de bakken er heen voor ik meen f 175,- per bak en ze reden ze zo de loods in Ze gin gen op de pallets zo de bakken in en er konden er precies 2 naast elkaar. 10 pal lets met planken in 1 container. Schit terend. Schoonmaken en zo kon ik be ginnen. En toen had je de markt. Mazzel. Kwam ook nog een groep mensen tegen uit Amsterdam die gereageerd hadden. Er zaten krakers in een groot pand en daar stonden stellingen met verdiepin gen en die moesten er allemaal uit. Het geld moest ik toen overmaken aan een electriciteitsbedrij want dan kon met dat geld het licht blijven branden De eerste 3 jaren waren moeilijk want m'n werkkapitaal raakte op. Dan vraag je je af:Piet, heb ik het wel goed gedaan? De huur van het pand en je moet betalen voor de mensen die je af en toe inhuurt. Maar zo begin je, een idee en de zenuwen of het wel goed zal komen. Ik ben toen ook naar een bedrijf in Rotterdam geweest en heb het hele maal leeggehaald en zo kom je dan ook in de wereld van de winkelstellin gen. Daarna krijg je ook enkele vaste klanten en ga je merken zoeken. En dan komt er op je weg iemand uit Heemskerk want je adverteert en spreekt mensen. En zo gaat die bal rollen. Dan belt die man uit Heemskerk en die is bezig met een project in Rusland. Moet 5 winkels inrichten in Kiev en er moet van alles in. Stellingen, maga zijn, spots etc. en de bekabeling. Nou, ik heb spots voor f 25,- hier liggen. Hoe kan dat nou? Ik betaal f 125,- per spot!". Ik heb ze 2-de hands. Hoeveel hebt u er? Nou, wel 2 km. lijn en wel 3000 spots. Hij wist niet wat hij hoorde dat ik er zo veel had. Was een gelukstreffer. Ze kwamen van een meubelfirma in Amsterdam en die gin gen verhuizen naar Diemen. Nu zit V&D in dat pand. Ik had daar toen alles leeggekocht; lijnen, spots, verlichting, toonbanken, het brandgebeuren, een bedden winkel, alles. Getuige in 1990

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 159