Ik ging naar Venhuizen omdat ik er toch bij een zakenvriend moest zijn en ging het uitproberen. En of het zo moest zijn. Ik ging de grote weg af Venhuizen in. Kom langs een loods maar die stond helemaal leeg. Ik draai de auto en neem de volgende. Een grote bollenloods. Ik draai het pad op en loop naar binnen. En daar staat me een ongelooflijke partij magazijn stellingen. Onwaarschijnlijk. Een hele grote hoek barstensvol. Ik vraag naai de hallenbaas, stel me voor en zeg dat ik toevallig naar binnen loop en die partij magazijnstellingen zie staan. Is dat te koop? "Dat is me liever vandaag weg dan morgen. Staat er al zo lang en ik kan die ruimte zo goed gebruiken. Mag ik het opnemen zeg ik tegen hem. Op papier, en is de baas er ook? Neen, die is met vacantie en komt zaterdag weer (het was nu dinsdag.). Ik was er zenuwachtig van want het was een enorme berg met wel 3 a 4000 borden.Alles op pallets.Weinig staanders en niet veel pennen. .Afspraak was dat ik zaterdag zou bellen. Al heel vroeg heb ik toen de telefoon gepakt en krijg de baas aan de te lefoon. Vertel dat ik er ben geweest en wou vragen "wat wou u er voor hebben?""Nou, f 10.000,-." Jammer, want ik heb voor f 5000,- op papier staan". "Jij denkt toch niet Vossie dat ik om f 5000,- verlegen zit?"."Nou, meneer, zeg ik, daar geloof ik ook helemaal niks van., want dit bedrijf dat er staat is wel f 50 miljoen waard Maar toen u begon, was toen f 5000,- niet een heleboel geld?.""Wat bedoel je Vossie"?. ."Nou, ik moet beginnen in maga zijnstellingen en heb nog helegaar niks verkocht En f 5000,- is een hele boel geld. En ik moet dan nog staanders hebben, en nog dit en nog dat. Ik had het goed onderbouwd hoor, "Als ik de planken neem en vraag f 1,- per stuk, dan moet ik ze ook nog helemaal bij u vandaan halen en bij mij thuis brengen, schoonma ken etc. Ik heb er ook nog een hele berg werk aan en dat kost me ook f 10.000,-. Het was effies stil en toen zei hij.:"Je moet ze maar halen volgende week". Dat is toch te gek voor woor den. Dat was voor mij een schitterend begin. 156

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 158