De 4-de week was het al raak. "grote partij met tel. nr. ergens in Alkmaar Noord. Ik er s'morgens heen. Het bedrijf ging nl. verhui zen naar ergens waar nu de vuilverbranding zit. Ik was er een half uur vroeger dan de afspraak van 10 uur en ben naar binnen gelopen. Een grote partij stellingen, plan ken en staanders -wel te kort planken- maar is wist abso luut niet wat ik er mee moest beginnen. .Vraagprijs van de man f 2000,-. Nou, dat is een stevige prijs.Weinig planken, oud model stelling. Er lagen stenen en zakken cement op vroeger.Vuil. Ik zeg: ik had gedacht f 1000,-=, want er zijn weinig planken en wat staanders en het is een oud model en ik moet maar zien het er weer bij te krijgen. Maar ik heb een voorstel. Ik help mee afbreken als jij alles naar m'n loods brengt, betaal ik contant. Zo gezegd en zo ge daan. Ik ben ruim 3 weken bezig geweest alles schoon te maken, spijkers er uit, uitzoeken. Een deel kon ik direct inrichten en gebruiken voor het lont, maar ik had nog een berg over. Ik plaats in de Telegraaf een advertentie "Partij magazijn stellingen", en word de volgende dag gebeld vanuit Assendelft. Die vroeg: "kan er een au tomotor op?" ."Man schei uit.Wel 2.""Grappie zeker?" .Welnee, kom kijken." Leuke vent. Wat kost dat? Alles samen f 10.000,-. Wel wat stevig. Bied f 7500,- Is te krap, maar voor f 8500,- excl. btw. dan rooit het er op.Ac- coord. Maar ik wist niet wat er zou volgen. De volgende dag 3 telefoon tjes en de dag daarna weer 6. Ik kreeg zo wel 20 telefoontjes op die ene advertentie.-Want niemand verkocht toen nog zo iets. Ik ging nadenken: dat is dus een gat in de markt. Dat was een begin, maar hoe kom je aan de spullen?. Ik dacht: ik ga gewoon een bedrijf binnen en vraag of ze magazijn stellingen over en te koop hebben. 155

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 157