Een zoon en een doch ter waren geboren en Piet werd al snel voorzitter van de Winkelgroep. Gezamen lijke im- en export zorgden voor steeds meer groei. De winkelgroep werd gesplitst en er ontstond een groep van "grote jongens" en een groep van "kleine jongens". Piet sloot zich aan bij de "kleine jongens". Hij had toen 3 vaste verkoopsters en 1 part-time, zorgde voor wekelijkse bevoorrading (geen loods nodig!), directe inkoop (geen tussen handel!) en had inmiddels behoorlijke verdiensten. "De Mare" werd in die jaren gebouwd en de nieuwe bewoners kochten veel van hun huishoude lijke spullen bij Warenhuis PVos! Daardoor had hij geen behoefte aan nóg meer uitbreiding, die nodig was om aan de minimaal-verplichte omzet van de "grote jongens" te kunnen voldoen. Hij bouwde contacten op met Tuincentra, die steeds meer Kerstartikelen gingen verkopen. Met de tuincentra-mensen ging hij als gids naar dé Kerst show in Niirnberg. Ja, Piet heeft die jaren ervaren als een schitterende tijd!!! Begin jaren 80 kwam hij actief in contact met China, waar hij vuurwerk kocht en importeerde naar Nederland. Hij regelde op een gegevens mo ment vrijwel de gehele inkoop voor de aangesloten verkooppunten in Ne derland (in het begin 20 winkeliers). In Alkmaar had hij 1 vaste klant, die weer doorverkocht aan 6 contacten in Gouda, welke èlk maar liefst voor fl. 1.000,- verhandelden!!! Piet had toen "het spul" opgeslagen in een loods van een collega' in Dronten, met wie hij veel samen werkte. Per jaar voor zo'n fl.300.000,- handel!!! Piet werd in Nederland "dé vuurwerk-kenner"!!! In zijn eigen, inmiddels gebouwde, loods sliep hij tijdens de vuurwerk-weken met een knuppel in z'n hand! Politie zag hij nl. nooit! In die tijd kwam op een dag een Chileense jongeman in Warenhuis PVos en vroeg om een stukje lont. Hiermee stak hij thuis altijd zijn vuurwerk aanPiet knipte een stukje van een nogal lange lont af, waarbij gelijktij dig zijn zakelijke radertjes begonnen te draaien!!! Hij ging op vakantie naar Spanje, waar de lont-fabrieken stonden. 152 Getuige trouwerij 1968

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 154